ZŁOTOKAP kapiący złotem dorodne sadzonki 25 x 2 zł

SKU: 00002
Złotokap sadzonki to duży krzew lub małe drzewo dorastające do wysokości 4 m szerokości 2 m. Liście potrójne, ciemnozielone, kwiaty żółte w luźnych długich gronach, owoce omszone strączki. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, może się adoptować do różnych warunków. Krzewy te świetnie sobie radzą na każdym podłożu, włączając w to gleby piaszczyste i ubogie, a także umiarkowanie ciężkie i gliniaste, od lekko kwaśnych do zasadowych i wapiennych. Najobficiej kwitnie w pełnym słońcu im więcej cienia tym słabiej zakwita. Z krzewem tym należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ wszystkie jego części są bardzo trujące dla ludzi. Kwiaty złotokapów rozwijają się w maju-czerwcu zebrane są w zwisające pionowo w dół grona długości 20-30. Złotokap pospolity to cenny krzew parkowy i do przydomowych ogrodów. Sadzić należy go pojedynczo lub w niewielkich grupach, najlepiej w dobrze eksponowanych miejscach. Można nim obsadzać także podpory, wówczas należy przywiązywać do nich młode pędy naginając je do kształtu podpory. Można w ten sposób tworzyć zadaszenia nad bramkami, a nawet zacienione aleje.
Cena: 50,00 zł

PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ - REALIZACJA WIOSNA 2024 r. od marca. 

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

Złotokap

Liburnum anagyroides

Komplet 25 szt - 50 zł

2 zł - dorodna sadzonka 40-70 cm  

Złotokap sadzonki to duży krzew lub małe drzewo dorastające do wysokości 4 m szerokości 2 m. Liście potrójne, ciemnozielone, kwiaty żółte w luźnych długich gronach, owoce omszone strączki. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, może się adoptować do różnych warunków. Krzewy te świetnie sobie radzą na każdym podłożu, włączając w to gleby piaszczyste i ubogie, a także umiarkowanie ciężkie i gliniaste, od lekko kwaśnych do zasadowych i wapiennych. Najobficiej kwitnie w pełnym słońcu im więcej cienia tym słabiej zakwita. Z krzewem tym należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ wszystkie jego części są bardzo trujące dla ludzi.

Kwiaty złotokapów rozwijają się w maju-czerwcu zebrane są w zwisające pionowo w dół grona długości 20-30.

Złotokap pospolity to cenny krzew parkowy i do przydomowych ogrodów. Sadzić należy go pojedynczo lub w niewielkich grupach, najlepiej w dobrze eksponowanych miejscach. Można nim obsadzać także podpory, wówczas należy przywiązywać do nich młode pędy naginając je do kształtu podpory. Można w ten sposób tworzyć zadaszenia nad bramkami, a nawet zacienione aleje.

 złotokap.sadzonki

  


Ponad 6000 pozytywnych komentarzy na naszym drugim koncie szkółki i wieloletnie doświadczenie w bezpiecznej wysyłce roślin.

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony
 

 

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top