Wiśnia Piłkowana KANZAN 350-450cm 12-14 cm

SKU:
Wiśnia Piłkowana Kanzan japońska to dekoracyjne drzewo, wiosną jest obsypane karminowymi (kwiaty rozwijają się przed rozwojem liści) a podczas przekwitania, bladoróżowymi, pełnymi kwiatami o średnicy 6 cm, na długich szpulkach. Kwitnie obficie od kwietnia do maja, kwiaty wydzielają delikatną przyjemną woń. Gdy roślina przekwitnie pojawiają się brązowo-zielone, błyszczące liście, które z czasem zielenieją, by jesienią przebarwić się w odcieniu
Cena: 170,00 zł

Wiśnia Piłkowana Kanzan - Prunus serrulata Kanzan

Odbiór osobisty lub dowóz naszym transportem tel: 889 889 606

drzewo wys. ok 350-450 cm obwód na wys. 1 m 12-14 cm 170 zł - dostępne także inne wymiary.

 

  Wiśnia Piłkowana Kanzan to dekoracyjne drzewo,  wiosną jest obsypane karminowymi (kwiaty rozwijają się przed rozwojem liści) a podczas przekwitania, bladoróżowymi, pełnymi kwiatami o średnicy 6 cm, na długich szpulkach. Kwitnie obficie od kwietnia do maja, kwiaty wydzielają delikatną przyjemną woń. Gdy roślina przekwitnie pojawiają się brązowo-zielone, błyszczące liście, które z czasem zielenieją, by jesienią przebarwić się w odcieniu żółtopomarańczowym.


   Wiśnia piłkowana Kanzan to niewielkie drzewo o charakterystycznej odwrotnie stożkowatej koronie, które dorasta do około 5 metrów wysokości. Doskonale nadaje się do obsadzania ogrodów przydomowych i placów ulicznych.

Kanzan lubi stanowiska słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów, szczególnie tych zimowych jest odporna na suszę, może długi czas rosnąć w donicy. Jest to bardzo malownicza i pożądana odmiana wiśni o piłkowanych liściach, drzewko alejowo - parkowe i o bardzo wielu zastosowaniach ogrodowych. Drzewa mogą być sadzone w grupie, wyglądają wtedy szczególnie atrakcyjnie podczas kwitnienia. Popularnie zwana wiśnią japońską. Jest to gatunek drzewa należącego do rodziny różowatych. Wytwarza owoce, niejadalne dla ludzi , są pożywieniem dla ptaków.
Jedno z najładniej kwitnących wiosną drzew. Nie jest naszym rodzimym gatunkiem. Pochodzi z Japonii, gdzie podczas kwitnienia jest główną atrakcją obchodów tradycji hanami.

Wiśnia piłkowana kanzan

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top