Głóg jednoszyjkowy Stricta kolumnowy 300cm

Głóg jednoszyjkowy Stricta to drzewo z gęstą kolumnową koroną o wzniesionych gałęziach, dorastające do 6-9 m wysokości. Korona początkowo kolumnowa, regularna, bardzo wąska. Wszystkie pędy skierowane pionowo do góry. Starsze drzewa mają tendencje do rozchylania się od góry, stają się szersze i zaokrąglone. Liście małe, 3-5 klapowe, ciemnozielone, błyszczące, jesienią ładnie przebarwiają się na żółto i brązowo. Kwiaty białe, pachnące, V-VI. Owoce kuliste, ciemnoczerwone, 8 do 9 mm, pestkowe, mięsiste, jadalne, słodkie w smaku, lubiane przez ptaki. Gatunek odporny na zanieczyszczenie i suche powietrze. Preferuje wapienne, głębokie, bogate w składniki odżywcze gleby, ale rośnie także na uboższych. Głóg jednoszyjkowy jest bardzo odporny na mróz, wiatr oraz suszę w lecie, ale wrażliwy na zasolenie gleby. Nadaje się na stanowiska słoneczne i półcieniste. Atrakcyjne drzewo w czasie kwitnienia i owocowania- w maju odmiana ta obficie kwitnie na biało, ciemnoczerwone owoce pojawiają się we wrześniu i długo utrzymują się na roślinach. Mocny pionowy akcent do parków i zieleni osiedlowej, a w formie piennej doskonały do obsadzania wąskich ulic i parkingów.
Array
Cena: 45,00 zł
Opis

Głóg jednoszyjkowy "Stricta"

Crataegus monogyna "Stricta"

drzewo wys. 300-400 cm grubość pnia ( obwód ) na wys. 1 m:

6-8 cm 45 zł

8-10 cm 55 zł

 

Głóg jednoszyjkowy Stricta to drzewo z gęstą kolumnową koroną o wzniesionych gałęziach, dorastające do 6-9 m wysokości.  Korona początkowo kolumnowa, regularna, bardzo wąska. Wszystkie pędy skierowane pionowo do góry. Starsze drzewa mają tendencje do rozchylania się od góry, stają się szersze i zaokrąglone. Liście małe, 3-5 klapowe, ciemnozielone, błyszczące, jesienią ładnie przebarwiają się na żółto i brązowo. Kwiaty białe, pachnące, V-VI. Owoce kuliste, ciemnoczerwone, 8 do 9 mm, pestkowe, mięsiste, jadalne, słodkie w smaku, lubiane przez ptaki.

Gatunek odporny na zanieczyszczenie i suche powietrze. Preferuje wapienne, głębokie, bogate w składniki odżywcze gleby, ale rośnie także na uboższych. Głóg jednoszyjkowy jest bardzo odporny na mróz, wiatr oraz suszę w lecie, ale wrażliwy na zasolenie gleby. Nadaje się na stanowiska słoneczne i półcieniste.

Atrakcyjne drzewo w czasie kwitnienia i owocowania- w maju odmiana ta obficie kwitnie na biało, ciemnoczerwone owoce pojawiają się we wrześniu i długo utrzymują się na roślinach. Mocny pionowy akcent do parków i zieleni osiedlowej, a w formie piennej doskonały do obsadzania wąskich ulic i parkingów.

głóg stricta sadzonki

głóg stricta

 

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top