Tawuła Van Houtte'a sadzonki 10 x 2,20 zł sklep szkółka

SKU: 00024
TAWUŁA VAN HOUTTE'A Spirea van houttei) - Krzew o silnym wzroście, osiągający do 2 m wysokości. Kwitnie obficie na biało(kwitnie w maju - czerwcu) owoców nie zawiązuje (kwiaty płonne), szeroki, obficie ugałęziony, o pięknie, łukowato wyginających się gałęziach. Jesienią liście przebarwiają się na żółto i pomarańczowo, dobry na cięte żywopłoty.
Cena: 22,00 zł

  PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ

Realizacja wiosna 2024 r. ( od marca ).

Sadzonki gruntowe należy sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

 

Tawuła Van Houtte'a

 

 Komplet 10 szt - 22 zł

2,20 zł  - dorodna sadzonka wys. 30-60 cm

TAWUŁA VAN HOUTTE'A (Spirea van houttei) - Krzew o silnym wzroście, osiągający do 2 m wysokości. Kwitnie obficie na biało kwitnie w maju - czerwcu owoców nie zawiązuje (kwiaty płonne), szeroki, obficie ugałęziony, o pięknie, łukowato wyginających się gałęziach. Jesienią liście przebarwiają się na żółto i pomarańczowo, dobry na cięte żywopłoty. Mało wymagający, stanowisko słoneczne do pół cienistego, wytrzymały na mrozy i dość wytrzymały na suszę. Dobrze rośnie w warunkach miejskich, jest bardzo wytrzymały na zanieczyszczenia powietrza.

Jeden z najpiękniejszych krzewów ozdobnych, szeroko rozpowszechniony w uprawie, o wysokich wartościach dekoracyjnych.

Można sadzić pojedynczo na trawnikach, w niewielkich, luźnych grupach lub w formie nie ciętych szpalerów wzdłuż dróg i ogrodzeń.


Sadzenie: od 3 szt. na mb. żywopłotu.


KWITNIE NADZWYCZAJ OBFICIE
IDEALNY KRZEW DO STWORZENIA KWITNĄCEGO ŻYWOPŁOTU STRZYŻONEGO

 

 

 Sprzedawane sadzonki tawuły: ok 30-60 cm przycinane do wysyłki karton 80cm

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony thunberga

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top