Tawuła brzozolistna spirea betulifolia sadzonki 10 x 1,60 zł

SKU: 10001
Tawuła Brzozolistna - spirea betulifolia to karłowy, zwarty i rozłożysty krzew o wzniesionych i silnie rozgałęzionych pędach, dorsatający maksymalnie do 1m wysokości - roczny przyrsto ok 15 cm. Rozrasta się silnie na boki dzięki licznymi odrostą korzeniowym, co kilka lat zalecane jest cięcie odmładzające. Zielone liście przebarwiają się na żółto jesienią, kwiaty liczne drobne ( na zeszłorocznych pędach), białe zebrane w płaskie kiście. Tolerancyjna roślina co do podłoża i warunków, w pełni odporna na mróz. Polecana roślina na rabaty w zieleni publiczne. Podobna odmiana do tawuły różowo kwitnącej densiflora.
Cena: 16,00 zł

 Nowa produkcja jesień 2020r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Tawuła Brzozolistna - Spirea betulifolia

Komplet 10 szt - 16 zł

1,60 zł sadzonka 20-30 cm rozkrzewiona

 

Tawuła Brzozolistna - spirea betulifolia to karłowy, zwarty i rozłożysty krzew o wzniesionych i silnie rozgałęzionych pędach, dorsatający maksymalnie do 1m wysokości - roczny przyrsto ok 15 cm. Rozrasta się silnie na boki dzięki licznymi odrostą korzeniowym, co kilka lat zalecane jest cięcie odmładzające. Zielone liście przebarwiają się na żółto jesienią, kwiaty liczne drobne ( na zeszłorocznych pędach), białe zebrane w płaskie kiście. Tolerancyjna roślina co do podłoża i warunków, w pełni odporna na mróz. Polecana roślina na rabaty w zieleni publiczne. Podobna odmiana do nieco niższej tawuły rabatowej (różowo kwitnącje) Densiflora.

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top