Świdośliwa lamarcka komplet 10 szt x 1,50 zł

SKU:
Świdośliwa Lamarcka lamaracka sadzonki (Amelanchier lamarckii) to niskopienne drzewo o luźnej koronie osiągające do 5 m wysokości. Kwitnie w kwietniu, kwiaty świdośliwy są bardzo liczne ozdobne białe z odcieniem różu zebrane w (do 12 cm) grona. Liście jesienią przebarwiają się na odcienie czerwieni i fioletu. Owoce są zebrane po kilka sztuk, mają kształt kulisty, kolor ciemnoróżowy z sinym nalotem. Owoce świdośliwy można jeść prosto z drzewka, a także robiąc z nich konfitury, dżemy, nalewki itp. Zbieramy je od połowy czerwca do połowy lipca owocuje już w 3 roku od posadzenia. Drobne, jadalne owoce świdośliwy są bardzo smaczne łączą w sobie smaki aronii i borówek amerykańskich. Świdośliwa jest łatwa w uprawie, dobrze rośnie i obficie owocuje nawet na mniej zasobnych i średnio żyznych glebach o odczynie najlepiej obojętnym. Nie lubi miejsc podmokłych. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest w pełni odporna na mrozy.
Cena: 15,00 zł

Nowa produkcja jesień 2020 r.

Świdośliwa Lamarcka

Amelanchier lamarckii

komplet 10 szt  - 15 zł

1,50 zł sadzonka 30-60 cm

 

Świdośliwa Lamarcka to niskopienne drzewo o luźnej koronie osiągające do 5 m wysokości. Kwitnie w kwietniu, kwiaty świdośliwy są bardzo liczne ozdobne białe z odcieniem różu zebrane w (do 12 cm) grona. Liście jesienią przebarwiają się na odcienie czerwieni i fioletu.

Owoce są zebrane po kilka sztuk, mają kształt kulisty, kolor ciemnoróżowy z sinym nalotem. Owoce świdośliwy można jeść prosto z drzewka, a także robiąc z nich konfitury, dżemy, nalewki itp. Zbieramy je od połowy czerwca do połowy lipca owocuje już w 3 roku od posadzenia. Drobne, jadalne owoce świdośliwy są bardzo smaczne łączą w sobie smaki aronii i borówek amerykańskich.

Krzew, lub niskie drzewo świetnie nadające się jako soliter lub do formowania luźnych żywopłotów, znosi warunki miejskie, dzięki czemu może pięknie ozdobić przestrzenie miejskie oraz parki. Polecana jest również do ogrodów przydomowych, sadzona zarówno pojedynczo, jak i w zestawieniach barwnych z innymi drzewami dekoracyjnymi.

Świdośliwa jest łatwa w uprawie, dobrze rośnie i obficie owocuje nawet na mniej zasobnych i średnio żyznych glebach o odczynie najlepiej obojętnym. Nie lubi miejsc podmokłych. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest w pełni odporna na mrozy.

swidosliwa lamarcka amelanchier lamarckii

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top