Śliwa Tarnina Prunus Spinosa 50 x 2,20 zł sadzonki

SKU:
Śliwa tarnina sadzonki to gęsty ciernisty krzew wytwarzający odrosty korzeniowe - cenny krzew do umacniania skarp i zboczy. Bardzo obficie kwitnie wczesną wiosną przed rozwojem liści . Ciernie liczne - cenny żywopłot obronny. Owoce do 1,5 cm średnicy, czarne pokryte niebieskim nalotem o cierpkim smaku pozostają na krzewie nawet wczesną zimą. Bardzo wytrzymały na mrozy i suszę, tolerancyjny do gleby. Rośnie nawet na suchych, piaszczystych miejscach. Z ekologicznego punktu widzenia jest też bardzo ważnym składnikiem zarośli śródpolnych, roślina ta tworzy wraz z głogami tzw. czyżnie, które stanowią doskonałe schronienie dla wielu zwierząt i miejsca lęgowe dla ptaków.

Cena: 110,00 zł

 Promocyjna przedsprzedaż realizacja WIOSNA 2024 r. od marca.

 

Sadzonki gruntowe należe sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Zachowanie tych terminów zapewnia nam najlepszą przyjmowalność roślin na nowym stanowisku.  Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.


 

Śliwa Tarnina - Prunus Spinosa

komplet 50 szt - 110 zł

2,20 zł sadzonka 35-60 cm 

 

Śliwa tarnina to gęsty ciernisty krzew wytwarzający odrosty korzeniowe - cenny krzew do umacniania skarp i zboczy. Bardzo obficie kwitnie wczesną wiosną przed rozwojem liści  . Ciernie liczne - doskonały żywopłot obronny. Owoce do 1,5 cm średnicy, czarne pokryte niebieskim nalotem o cierpkim smaku pozostają na krzewie nawet wczesną zimą. Krzew bardzo wytrzymały na mrozy i suszę, tolerancyjny co do gleby. Rośnie nawet na suchych, piaszczystych miejscach. Z ekologicznego punktu widzenia jest też bardzo ważnym składnikiem zarośli śródpolnych, roślina ta tworzy wraz z głogami tzw. czyżnie, które stanowią doskonałe schronienie dla wielu zwierząt i miejsca lęgowe dla ptaków.

    śliwa tarnina sadzenie

śliwa tarnina sadzonki

 śliwa tarnina sadzonki 2

sprzedawane sadzonki

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top