Wierzba Purpurowa Nana salix purpurea 10 x 2,50 zł

SKU:
Wierzba purpurowa nana to gęsty krzew dorastający do wysokości 0,80 -1,60 m. Pokrój kulisty. Posiada liczne, delikatne pędy o brązowoczerwonej barwie. Małe niebiesko- zielone liście. Dekoracyjnymi walorami jest pokrój rośliny, kolor liści, efektowne kwiatostany 'kotki'. Kwiaty dostarczają pyłku i nektaru. Polecana na stanowiska słoneczne i półcieniste. Roślina tolerancyjna-przeciętne wymagania glebowe, gleby wilgotne. Toleruje mrozy i upały. Doskonale znosi przycinanie co pozwala na dowolne jej formowanie. Polecany do małych i dużych ogrodów, uprawiane w pojemnikach na tarasach i balkonach. Ładnie prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych i grupowych. Pięknie wyglądają sadzone w pobliżu zbiorników wodnych, jak i ogrodach skalnych.
Cena: 25,00 zł

 Realizacja jesień 2022 r.

Sadzonki gruntowe należe sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Zachowanie tych terminów zapewnia nam najlepszą przyjmowalność roślin na nowym stanowisku.  Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

 

Wierzba purpurea Nana - Salix purpurea nana.

 

Komplet 10 szt - 25 zł

Sadzonka - 2,50  zł/szt wys. 40-70 cm dorodne sadzonki 1 wybór.

 

Wierzba purpurowa nana to gęsty krzew dorastający do wysokości  0,80 -1,60 m. Pokrój kulisty. Posiada liczne, delikatne pędy o brązowoczerwonej barwie i małe niebiesko- zielone liście. Dekoracyjnymi walorami jest pokrój rośliny, kolor liści, efektowne kwiatostany 'kotki'.  Kwiaty dostarczają pyłku i nektaru.

Polecana na stanowiska słoneczne i półcieniste. Roślina tolerancyjna-przeciętne wymagania glebowe, gleby wilgotne. Toleruje mrozy i upały. Doskonale znosi przycinanie co pozwala na dowolne jej formowanie.

Polecany do małych i dużych ogrodów, uprawiane w pojemnikach na tarasach i balkonach. Ładnie prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych i grupowych.  Pięknie wyglądają sadzone  w pobliżu zbiorników wodnych, jak i ogrodach skalnych.

wierzba purpurowa nana sadzonki

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top