Wierzba Purpurowa Nana salix purpurea 10 x 1,60 od 0,90 zł

SKU:
Wierzba purpurowa nana to gęsty krzew dorastający do wysokości 0,80 -1,60 m. Pokrój kulisty. Posiada liczne, delikatne pędy o brązowoczerwonej barwie. Małe niebiesko- zielone liście. Dekoracyjnymi walorami jest pokrój rośliny, kolor liści, efektowne kwiatostany 'kotki'. Kwiaty dostarczają pyłku i nektaru. Polecana na stanowiska słoneczne i półcieniste. Roślina tolerancyjna-przeciętne wymagania glebowe, gleby wilgotne. Toleruje mrozy i upały. Doskonale znosi przycinanie co pozwala na dowolne jej formowanie. Polecany do małych i dużych ogrodów, uprawiane w pojemnikach na tarasach i balkonach. Ładnie prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych i grupowych. Pięknie wyglądają sadzone w pobliżu zbiorników wodnych, jak i ogrodach skalnych.
Cena: 16,00 zł

 Nowa produkcja - jesień 2020 r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Wierzba purpurea Nana - Salix purpurea nana.

 

Komplet 10 szt - 16 zł

Sadzonka - 1,60 zł/szt wys. 40-70 cm dorodne sadzonki 1 wybór.

 

Wierzba purpurowa nana to gęsty krzew dorastający do wysokości  0,80 -1,60 m. Pokrój kulisty. Posiada liczne, delikatne pędy o brązowoczerwonej barwie i małe niebiesko- zielone liście. Dekoracyjnymi walorami jest pokrój rośliny, kolor liści, efektowne kwiatostany 'kotki'.  Kwiaty dostarczają pyłku i nektaru.

Polecana na stanowiska słoneczne i półcieniste. Roślina tolerancyjna-przeciętne wymagania glebowe, gleby wilgotne. Toleruje mrozy i upały. Doskonale znosi przycinanie co pozwala na dowolne jej formowanie.

Polecany do małych i dużych ogrodów, uprawiane w pojemnikach na tarasach i balkonach. Ładnie prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych i grupowych.  Pięknie wyglądają sadzone  w pobliżu zbiorników wodnych, jak i ogrodach skalnych.

wierzba purpurowa nana sadzonki

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top