Róża rdzawa szkocka sadzonki rosa rubiginosa 25 szt x 1,5 zł

SKU:
Róża rdzawa, róża szkocka, rosa rubiginosa sadzonki to gęsty kolczasty krzew dorastający do 2 m wysokości. Roślina ta wytwarza silnie rozgałęzione, wzniesione, ciemnoczerwone pędy, pokryte hakowatymi kolcami. Liście są błyszczące ciemnozielone pokryte rudymi gruczołami, złożone z 5-7 jajowato-eliptycznych, ostro ząbkowanych listków. Główną ozdobę stanowią pojawiające się od czerwca do września żywo różowe kwiaty. Mogą być osadzone pojedynczo lub po kilka w kwiatostanie. W słoneczne, upalne dnie liście wydają szczególnie silny, przyjemny jabłkowy zapach. Do uprawy wystarczy jej przeciętna gleba rośnie niemal na każdej glebie, najlepsze będzie stanowisko słoneczne. Roślina jest odporna na mrozy i suszę, rośnie niemal na każdej glebie. Wykorzystywana jako krzew ozdobny, polecana na żywopłoty i szpalery.Olej z róży rdzawej uchodzi za jeden z najcenniejszych olei w pielęgnacji skóry. Swoje fenomenalne właściwości pielęgnacyjne i lecznicze zawdzięcza zawartości bardzo dużej ilości witaminy C, A oraz kwasu transretinowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bardzo szybko się wchłania.
Cena: 37,50 zł

 

Róża rdzawa - rosa rubiginosa

komplet 25 szt - 37,50 zł

1,50 zł sadzonka  ok 30 cm

 

Róża rdzawa rosa rubiginosa to gęsty kolczasty krzew dorastający do 2 m wysokości. Roślina ta wytwarza silnie rozgałęzione, wzniesione, ciemnoczerwone pędy, pokryte hakowatymi kolcami. Liście są błyszczące ciemnozielone pokryte rudymi gruczołami, złożone z 5-7 jajowato-eliptycznych, ostro ząbkowanych listków. Główną ozdobę stanowią pojawiające się od czerwca do września żywo różowe kwiaty. Mogą być osadzone pojedynczo lub po kilka w kwiatostanie. Po kwiatach jesienią pojawiają się szkarłatne owoce które stanowią doskonałe zimowe pożywienie dla ptaków. W słoneczne, upalne dnie liście wydają szczególnie silny, przyjemny jabłkowy zapach.

Do uprawy wystarczy jej przeciętna gleba rośnie niemal na każdej glebie,  najlepsze będzie stanowisko słoneczne. Roślina jest odporna na mrozy i suszę, rośnie niemal na każdej glebie. Wykorzystywana jako krzew ozdobny, polecana na żywopłoty i szpalery odstępy sadzenia od 30 do 60 cm. Olej z róży rdzawej uchodzi za jeden z najcenniejszych olei w pielęgnacji skóry. Swoje fenomenalne właściwości pielęgnacyjne i lecznicze zawdzięcza zawartości bardzo dużej ilości witaminy C, A oraz kwasu transretinowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bardzo szybko się wchłania.

 róża rdzawa sadzonki

rosa rubiginosa

 

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top