Pigwowiec japoński sadzonki 5 x 4 zł EXTRA DORODNE

SKU: 00001
Pigwowiec japoński sadzonki 3 letnie Chaenomeles japonica seedlings komplet 25 szt ( łatwa uprawa ) - to niski rozłożysty krzew do 1-1,2 m wys. kwiaty ceglasto czerwone zebrane w grupach pojawiają się przed rozwojem liści. Nie ma specjalnych wymagań, toleruje wiele typów gleby. Doskonały dekoracyjny krzew na rabaty i do małych ogrodów. Roślina ozdobna o bardzo wartościowych owocach. Owoce pigwowca są bardzo twarde i mają smak kwaskowaty. Idealnie nadają się jako dodatek do herbaty i na przetwory: dżemy, galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami. Mają dużo pektyn i witaminy C. Owoce dojrzewają we wrześniu - październiku, skórka staje się żółta lekko woskowa , czasem z lekkim rumieńcem lub czerwonymi cętkami. Warto sadzić w grupach po kilka sztuk szybciej uzyskamy efekt gęstego krzewu. Towarowa uprawa pigwowca japońskiego, plantacja pigwy.
Sadzenie : Krzewy sadzimy w rozstawie 2,5-3,5 m ( międzyrzędzia ) x 0,75 - 1,5 m w linii. Warunki uprawy: Pigwowiec jest tolerancyjny co do typów gleby jednak optymalnie ph powinno być zbliżone do 6 . Na glebach alkalicznych i suchych podatny jest na chlorozę zalecane jest wtedy zakwaszanie siarką lub siarczanem żelaza. Pielęgnacja: Pigwowiec źle znosi konkurencje chwastów zwłaszcza w młodości. Zachwaszczenie negatywnie wpływa na plonowanie często stosowane jest ściółkowanie rzędów agrotkaniną. Plon jaki można uzyskać z 1 hektara wynosi średnio 12-15 ton, maksymalnie 20 ton. Owoce znajdują szerokie zastosowanie w przetwórstwie.
Cena: 20,00 zł

 Nowa produkcja jesień 2024 r,

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

Pigwowiec japoński

Komplet 5 szt - 20 zł

4 zł - sadzonka, grube pędy.

Dorodna sadzonka,  grube pędy, część krzewów już owocowała. Pakiety w obniżonej cenie inna pozycja sklepu.

 

Pigwowiec japoński  to niski rozłożysty krzew do 1-1,2 m wys. kwiaty ceglasto czerwone zebrane w grupach pojawiają się przed rozwojem liści. Nie ma specjalnych wymagań, toleruje wiele typów gleby.

Doskonały dekoracyjny krzew na rabaty i do małych ogrodów. Roślina ozdobna o bardzo wartościowych owocach.

Owoce pigwowca są bardzo twarde i mają smak kwaskowaty. Idealnie nadają się jako dodatek do herbaty i na przetwory: dżemy, galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami. Mają dużo pektyn i witaminy C. Owoce dojrzewają we wrześniu - październiku, skórka staje się żółta lekko woskowa , czasem z lekkim rumieńcem lub czerwonymi centkami.

 Warto sadzić w grupach po kilka sztuk szybciej uzyskamy efekt gęstego krzewu.

 

Towarowa uprawa pigwowca japońskiego - plantacje pigwowca.

Sadzenie : Krzewy sadzimy w rozstawie 2,5-3,5 m ( międzyrzędzia ) x 0,75 - 1,5 m w linii.

Warunki uprawy: Pigwowiec jest tolerancyjny co do typów gleby jednak optymalnie ph powinno być zbliżone do 6 . Na glebach alkalicznych i suchych podatny jest na chlorozę zalecane jest wtedy zakwaszanie siarką lub siarczanem żelaza.

Pielęgnacja: Pigwowiec źle znosi konkuręcje chwastów zwłaszcza w młodości. Zachwaszczenie negatywnie wpływa na plonowanie często stosowane jest ściółkowanie rzędów agrotkaniną. Plon jaki można uzyskać z 1 hektara wynosi średnio 12-15 ton, maksymalnie 20 ton. Owoce znajdują szerokie  zastosowanie w przetwórstwie.

 

pigwowiec cido sadzonki

Grube pędy. Część krzewów już owocowała wys. 50-70cm przycięte pod karton 80 cm.


allegropigowiec
 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top