Dereń świdwa (Cornus sanguinea) sadzonki 10 x 2,20 zł

SKU:
Dereń świdwa sadzonki ma silnie rozgałęzione i wzniesione pędy, które są ciemnoczerwone późną jesienią i zimą zmieniają barwę na krwistoczerwoną. Dorasta do 4 m wysokości. Pokryty jest owalnymi liśćmi, które mają krótko zaostrzone końce liście owłosione są z dwóch stron. Drobne kwiaty, o oddzielonych od siebie płatkach, zebrane są w gęste, parasolowate baldachy. po zapyleniu powstają kuliste, błyszczące, czerwone owoce, które po dojrzeniu mają kolor czarny. Pionierska roślina o małych wymaganiach glebowych - mniej ozdobna od innych odmian derenia. Znosi zanieczyszczenia powietrza i dobrze rośnie w miastach i okręgach przemysłowych. Stosowana zazwyczaj do rekultywacji terenów poprzemysłowych (jako roślina do utrzymywania skarp, nasypów, utrwalania hałd przemysłowych itp. )
Cena: 22,00 zł

 Realizacja jesień 2022 r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

Dereń Świdwa 

Cornus sanguinea

Komplet 10 szt - 22 zł

2,20 zł sadzonka 30-50 cm

 

Dereń świdwa sadzonki  ma silnie rozgałęzione i wzniesione pędy, które są ciemnoczerwone późną jesienią i zimą zmieniają barwę na krwistoczerwoną. Dorasta do 4 m wysokości. Pokryty jest owalnymi liśćmi, które mają krótko zaostrzone końce liście owłosione są z dwóch stron. Drobne kwiaty, o oddzielonych od siebie płatkach, zebrane są w gęste, parasolowate baldachy. po zapyleniu powstają kuliste, błyszczące, czerwone owoce, które gdy dojrzeją mają kolor czarny.

Pionierska roślina o małych wymaganiach glebowych - mniej ozdobna od innych odmian derenia. Znosi zanieczyszczenia powietrza i dobrze rośnie w miastach i okręgach przemysłowych. Stosowana zazwyczaj do rekultywacji terenów poprzemysłowych (jako roślina do utrzymywania skarp, nasypów,  utrwalania hałd przemysłowych itp. ).

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top