Brzoza brodawkowata sadzonki 10 szt x 4 zł

SKU:
Brzoza brodawkowata sadzonki ( brzoza zwisła, Betula pendula ) - malownicze drzewo o białej korze, kora u młodych drzew brązowa, potem biała u drzew starych kora w dolnej części pnia grubieje, pęka i staje się ciemna. Korona silnie rozwinięta, luźna, u starych drzew z długimi, cienkimi i zwisającymi z konarów gałązkami. Młode gałązki nie owłosione, pokryte brodawkami. Pąki nagie, lepkie, u nasady rozszerzone, na wierzchołku zaostrzone. Liście romboidalne lub trójkątne, u nasady zwykle klinowate, podwójnie i nierówno piłkowane, długości 3—7 cm; z górnej strony ciemnozielone, ze spodniej jaśniejsze. Młode liście rzadko owłosione, lepkie, ogonek liściowy do 3 cm długości. Liście na pędach odroślowych duże, sercowate, omszone. Kwitnie w kwietniu, równocześnie z rozwojem liści. Po przekwitnięciu kotki męskie opadają, żeńskie zaś rozrastają się w walcowate owocostany, które w końcu lata rozsypują się i opadają. Brzoza wytwarza system korzeniowy silnie rozwinięty, ale powierzchniowy i z tego powodu łatwo podlega wywrotom. Może rosnąć na piaskach, glebach suchych i wilgotnych, nie znosi jednak bliskości wody gruntowej. Jest najbardziej światłożądnym gatunkiem spośród drzew liściastych.W młodości rośnie bardzo szybko w wieku 10 lat dorasta wysokości 6 m. Brzoza po ścięciu drzewa daje odrośle z pnia, z pączków śpiących szyi korzeniowej, które jednak są nietrwałe. Bardzo lekkie owocki brzozy roznosi wiatr nieraz na znaczne odległości. Brzoza jest gatunkiem drzewa, które pierwsze pojawia się na odkrytych przestrzeniach (zrębach, liniach, haliznach) i szybko je opanowuje, tworząc zarośla brzozowe (brzeźniaki); dopiero pod ich osłoną pojawiają się inne gatunki. Popularne w ogrodach są też inne formy brzozy brodawkowatej, m.in. forma zwisająca Youngii, stożkowata Fastigiata
Cena: 40,00 zł

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

Brzoza brodawkowata

Komplet 10 szt - 40 zł

Sadzonka - 4  zł/szt wys. 65-90 cm 

Brzoza brodawkowata sadzonki ( brzoza zwisła, Betula pendula ) - malownicze drzewo o białej korze, kora u młodych drzew brązowa, potem biała u drzew starych kora w dolnej części pnia grubieje, pęka i staje się ciemna. Korona silnie rozwinięta, luźna, u starych drzew z długimi, cienkimi i zwisającymi z konarów gałązkami. Młode gałązki nie owłosione, pokryte brodawkami. Pąki nagie, lepkie, u nasady rozszerzone, na wierzchołku zaostrzone. Liście romboidalne lub trójkątne, u nasady zwykle klinowate, podwójnie i nierówno piłkowane, długości 3—7 cm; z górnej strony ciemnozielone, ze spodniej jaśniejsze. Młode liście rzadko owłosione, lepkie, ogonek liściowy do 3 cm długości. Liście na pędach odroślowych duże, sercowate, omszone. Kwitnie w kwietniu, równocześnie z rozwojem liści. Po przekwitnięciu kotki męskie opadają, żeńskie zaś rozrastają się w walcowate owocostany, które w końcu lata  rozsypują się i opadają.

Brzoza wytwarza system korzeniowy silnie rozwinięty, ale powierzchniowy może rosnąć na piaskach, glebach suchych i wilgotnych, nie znosi jednak bliskości wody gruntowej. Jest najbardziej światłożądnym gatunkiem spośród drzew liściastych.W młodości rośnie bardzo szybko w wieku 10 lat dorasta wysokości 6 m. Brzoza jest gatunkiem drzewa, które pierwsze pojawia się na odkrytych przestrzeniach szybko je opanowuje, tworząc zarośla brzozowe (brzeźniaki). Popularne w ogrodach są też inne formy brzozy brodawkowatej, m.in. forma zwisająca Youngii, stożkowata Fastigiata.

 

 


Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top