Bez czarny sadzonki 40-80 cm 10 x 1,70 zł

SKU: 00029
Bez czarny tworzy najczęściej duże krzewy, rzadziej niewysokie drzewa o wysokości do 5-6m. Pędy są grube proste i wypełnione gąbczastym rdzeniem. Kora na młodych pędach ma barwę zieloną na starszył gałęziach jest jasnobrunatna. Jest to dekoracyjny krzew w czasie kwitnienia i owocowania, odporny na zanieczyszczenia powietrza i wytrzymały na mróz, dobrze rośnie w miejscach podmokłych, bagiennych. Kwitnie w maju - czerwcu , owoce dojrzewają pod koniec lata siepień -wrzesień. Owoce są kuliste ciemnofioletowe lub czarne. Kwiaty zawierają liczne kwasy organiczne, garbniki, kwasy fenolowe. Do domowych celów leczniczych kwiaty należy zbierać na początku kwietnia podczas słonecznej pogody. Owoce są bogate w związki antocyjanowe, kwasy organiczne zawierają witaminę C i witaminy z grupy B.
Cena: 17,00 zł

Nowa produkcja jesień 2020 r.

 Bez czarny - Sambucus nigra

 

komplet 10 szt - 17 zł

1,70 zł sadzonka 40-80 cm

 Sprzedawane sadzonki ( komplety po 10 szt )

Bez czarny tworzy najczęściej duże  krzewy, rzadziej niewysokie drzewa o wysokości do 5-6m. Pędy są grube proste i wypełnione gąbczastym rdzeniem. Kora na młodych pędach ma barwę zieloną na starszył gałęziach jest jasnobrunatna. Jest to dekoracyjny krzew w czasie kwitnienia i owocowania, odporny na zanieczyszczenia powietrza i wytrzymały na mróz, dobrze rośnie w miejscach podmokłych, bagiennych. Kwitnie w maju - czerwcu , owoce dojrzewają pod koniec lata siepień -wrzesień. Owoce są kuliste ciemnofioletowe lub czarne. Kwiaty zawierają liczne kwasy organiczne, garbniki, kwasy fenolowe. Do domowych celów leczniczych kwiaty należy zbierać na początku kwietnia podczas słonecznej pogody. Owoce są bogate w związki antocyjanowe, kwasy organiczne zawierają witaminę C i witaminy z grupy B.

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szypułkowy, Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top