Berberys thunberga Atropurpurea Czerwony czerwonolistny sadzonki sklep komplet 50 szt 1 zł - sadzonka

SKU: 00009
Berberys czerwonolistny czerwony thunberga Atropurpurea - Jest najbardziej cenionym gatunkiem berberysu. Tworzy gęste, niewielkie krzewy, osiągające wysokość 1 - 1,5 metra. Silnie rozgałęzia się od dołu, dzięki czemu ma gęsty, kulisty pokrój. Przez cały sezon jego liście mają kolor czerwony, jesienią do szkarłatnoczerwonego. Rośliny starsze kwitną bardzo obficie.
Cena: 50,00 zł

Realizacja wiosna 2024 r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Berberys czerwony

(Thunberga Atropurpurea)

 Komplet 50 szt - 50 zł

1 zł sadzonka 15-25 cm


 

Jest najbardziej cenionym gatunkiem berberysu. Tworzy gęste, krzewy, osiągające wysokość  1,5 metra. Silnie rozgałęzia się od dołu, dzięki czemu ma gęsty, kulisty pokrój. Przez cały sezon jego liście mają kolor czerwony, jesienią do szkarłatnoczerwonego. Rośliny starsze kwitną bardzo obficie. Drobne, żółte kwiaty umieszczone na gałązkach pojedynczo lub po 2-4 w pączkach pojawiają się w okolicach czerwca. Odznaczają się charakterystycznym zapachem. W miejscu kwiatów tworzą się zielone, eliptyczne owoce, które jesienią przebarwiają się na intensywnie czerwony kolor i pozostają na krzewie często przez całą zimę, efektownie kontrastując z bielą śniegu.
Doskonale wygląda na skalniakach lub w małych grupach. Można z niego też tworzyć niskie swobodnie rosnące lub formowalne żywopłoty oraz szpalery. Nadaje się też do sadzenia pojedynczego. Udaje się na każdej glebie preferuje jednak gleby kwaśne, nie wymarza w mroźne zimy.
Najlepiej udaje się w miejscu nasłonecznionym, w cieniu pozostaje zielony.   Sadzenie jednorzędowe od 4 szt na mb. 2 rzędowe 6 - 8 szt ( 3/3 lub 4/4 ).

  


 


doskonale nadaje się na niskie żywopłoty formowane

...oraz na luźne szpalery

 

  

(Wiązka 100 szt) 15-30cm Idealne sadzonki do masowych nasadzeń żywopłotowych

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top