Amorfa Krzewiasta Indygowiec sadzonki 10 x 3 zł

SKU: 100000
Amorfa sadzonki to miododajna i ozdobna krzewiasta roślina o wysokości do 3-4 m. Liście złożone, długości do 30 cm, od spodu owłosione, kwitnie intensywnie od czerwca do lipca, kwiaty koloru purpurowo-fioletowego lub brunatno-fioletowego zebrane w okazałe wiechy (kłosy), bardzo miododajne. Kwitnie w okresie "dziury pożytkowej" między akacjami a lipami czasami powtarza kwitninie jesienią . Zapach kwitnącej amorfy silne wabi pszczoły - do tego stopnia iż potrafią zignorować inne pożytki bliżej rosnące. Amorfa nadaje się na nieformowane i formowane żywopłoty znosi przycinanie. Gatunek mało wymagający rośnie na każdym rodzaju gleby nawet na jałowych i suchych glebach (oraz na terenach piaszczystych i kamienistych), może rosnąć w pełnym słońcu i w miejscach gdzie występują silne podmuchy wiatru, ponadto jest to roślina całkowicie odporna na mróz w naszym klimacie ( w surowe zimy podmarzają jedynie pędy ale cała roślina szybko się regeneruje).
Cena: 30,00 zł

Sadzonki gruntowe należy sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Amorfa krzewiasta - Indygowiec 
Amorpha fruticosa

 

Komplet 10 szt - 30 zł

  3zł sadzonka  40-60 cm

Amorfa to miododajna i ozdobna krzewiasta roślina o wysokości do 3-4 m. Liście złożone, długości do 30 cm, od spodu owłosione, kwitnie intensywnie od czerwca do lipca, kwiaty koloru purpurowo-fioletowego lub brunatno-fioletowego zebrane w okazałe wiechy (kłosy), bardzo miododajne. Kwitnie w okresie "dziury pożytkowej" między akacjami a lipami czasami powtarza kwitninie jesienią . Zapach kwitnącej amorfy silne wabi pszczoły - do tego stopnia iż potrafią zignorować inne pożytki bliżej rosnące.

Amorfa nadaje się na nieformowane i formowane żywopłoty znosi przycinanie. Gatunek mało wymagający rośnie na każdym rodzaju gleby nawet na jałowych i suchych glebach (oraz na terenach piaszczystych i kamienistych), może rosnąć w pełnym słońcu i w miejscach gdzie występują silne podmuchy wiatru, ponadto jest to roślina całkowicie odporna na mróz w naszym klimacie ( w surowe zimy podmarazają jedynie pędy ale cała roślina szybko się regeneruje).

amorfa sadzonki

Sadzonki 50-80 cm

 

 Znalezione obrazy dla zapytania Amorpha fruticosa

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top