Akacja Robinia RÓŻOWA Włochata szczeciniasta

SKU: 10000
Akacja różowa Robinia Fertilis ( hispida lepka ) to średniej wielkości krzew lub niewielkie drzewo o różowo czerwonych kwiatach pojawiających się w maju - czerwcu. jak dotąd jest rzadko spotykaną rośliną w naszym klimacie i ogrodach, posiada oryginalne, przyjemnie pachnące duże kwiaty o wielkości od 3,5 cm do 5 cm, w kolorze różowo - fiołkowym i jasno fioletowym, które są zebrane w grona o długości nawet do 20 cm roślina zaczyna kwitnąć w maju do lipca, kwitnie intensywnie, czasem zdarza się że roślina powtarza kwitnienie w sierpniu. Robinia jest jednym z piękniejszych krzewów ozdobnych, które dorastają w naszych warunkach do 2 m wysokości, roślinę można prowadzić zarówno jako krzew jak i niewielkie drzewko. Cała roślina zarówno pędy górne, kwiatowe i strąk pokryte są szczeciniastymi czerwonymi i ciemnobrązowymi włoskami, liście mają kształt szerokoeliptyczny lub prawie koliste, z wierzchu ciemnozielone, od spodu szare i nagie. Robinia jest odporna na susze (niską wilgotność powietrza) i wysokie temperatury. Wymaga miejsca, które jest dobrze nasłoneczniona gleba powinna być luźna przepuszczalna, piaszczysta lub gliniasto piaszczysta, jest to roślina mało wymagająca pod względem składników pokarmowych, dobrze znosi przycinanie nawet bardzo intensywne. Robinia w naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna.
Cena: 15,00 zł

 ROBINIA AKACJOWA WŁOCHATA (RÓŻOWA)

Robinia Fertilis

15 zł sadzonka  25-40 cm 

 

Robinia Fertilis to średniej wielkości krzew lub niewielkie drzewo o różowo czerwonych kwiatach pojawiających się w maju - czerwcu. jak dotąd jest rzadko spotykaną rośliną w naszym klimacie i ogrodach, posiada oryginalne, przyjemnie pachnące duże kwiaty o wielkości od 3,5 cm do 5 cm, w kolorze różowo - fiołkowym i jasno fioletowym, które są zebrane w grona o długości nawet do 20 cm roślina zaczyna kwitnąć w maju do lipca, kwitnie intensywnie, czasem zdarza się że roślina powtarza kwitnienie w sierpniu. Robinia jest jednym z piękniejszych krzewów ozdobnych, które dorastają w naszych warunkach  do 2 m wysokości, roślinę można prowadzić zarówno jako krzew jak i niewielkie drzewko. Cała roślina zarówno pędy górne, kwiatowe i strąk pokryte są szczeciniastymi czerwonymi i ciemnobrązowymi włoskami, liście mają kształt szerokoeliptyczny lub prawie koliste, z wierzchu ciemnozielone, od spodu szare i nagie. Robinia jest odporna na susze (niską wilgotność powietrza) i wysokie temperatury. Wymaga miejsca, które jest dobrze nasłoneczniona gleba powinna być luźna przepuszczalna, piaszczysta lub gliniasto piaszczysta, jest to roślina mało wymagająca pod względem składników pokarmowych, dobrze znosi przycinanie nawet bardzo intensywne. Robinia w naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

 robinia różowa

 akacja różowa włochata

 robinia włochata

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top