KARAGANA SYBERYJSKA żywopłot midodajny ( żółta akacja ) sadzonki miododajna 0,60 zł 50 szt

SKU: 00029
Karagana Syberyjska ( akacja żółta ) to dość wysoki i bardzo szybko rosnący krzew dorastający nawet do 7 m wysokości o sztywnych, wyprostowanych gałęziach i gładkiej, zielono – szarej korze. Liście są parzystopierzaste, jasnozielone, złożone z 4 – 12 całobrzegich, eliptycznych, zaokrąglonych na szczycie i zakończonych wyrostkiem listków.
Największą ozdobą tej rośliny są motylkowate, żółte i miododajne kwiaty pojawiające się na krzewie na przełomie maja i czerwca. Mają od 1,5 do 2 cm długości. Roślina wyjątkowo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, jest całkowicie mrozoodporna. Można ją posadzić nawet na glebach suchych, wapiennych , piaszczystych, jałowych, czy kamienistych. Idealna na żywopłot, ładnie prezentuje się również pojedynczo. Dobrze znosi strzyżenie i formowanie
Cena: 30,00 zł

Promocyjna przedsprzedaż - realizacja Wiosna 2022

 

Karagana syberyjska  -  ( akacja żółta )

   1 Komplet 50 szt - 30 zł

0,66 zł sadzonka

Sadzonki 20-30 cm 

Karagana Syberyjska -  to dość wysoki i bardzo szybko rosnący krzew dorastający nawet do 7 m wysokości o sztywnych, wyprostowanych gałęziach i gładkiej, zielono – szarej korze.Liście są parzystopierzaste, jasnozielone, złożone z 4 – 12 całobrzegich, eliptycznych, zaokrąglonych na szczycie i zakończonych wyrostkiem listków. 

Największą ozdobą tej rośliny są motylkowate, żółte i miododajne kwiaty pojawiające się na krzewie na przełomie maja i czerwca mają od 1,5 do 2 cm długości. 
Roślina wyjątkowo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, jest całkowicie mrozoodporna. Można ją posadzić nawet na glebach suchych, wapiennych , piaszczystych, jałowych, czy kamienistych.

Idealna na żywopłot, ładnie prezentuje się również pojedynczo. Dobrze znosi strzyżenie i formowanie.

 

 Ponad 6000 pozytywnych komentarzy na naszym drugim koncie szkółki i wieloletnie doświadczenie w bezpiecznej wysyłce roślin.

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top