Róża pomarszczona 50 szt x 1,20 zł Rosa Rugosa sadzonki sklep

SKU: 00022
Róża dzika pomarszczona fałdzistolistna Rosa rugosa sadzonki – Krzew kolczasty o grubych, wyprostowanych gałęziach. Dorasta do 1,5 m wysokości. Liście ciemnozielone, pomarszczone, pokrój półkolisty ozdobne kwiaty i owoce. Wytwarza rozłogi wskutek czego często tworzy gęste zarośla. Rozpoczyna zakwitanie na przełomie maja-czerwca powtarza je do października. Kwiaty są duże, ciemnoczerwono-różowe silnie pachnące. Jest łatwa w uprawie nie ma specjalnych wymagań co do gleby, odporna na zanieczyszczenie powietrza jest też całkowicie mrozoodporna. Bardzo dobrze się zagęszcza może tworzyć wspaniałe żywopłoty kwitnące. Owoce są niezwykle bogatym źródłem witaminy C już 1-3 jej owoce w zupełności wystarczą do pokrycia dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Sadzenie , uprawa : od 2 - 3 szt. - na mb. żywopłotu, 4-5 szt. - gęsto sadzonego.
Cena: 60,00 zł

 Promocyjna przedsprzedaż.  Realizacja wiosna 2024 r. do 10 marca.

Sadzonki gruntowe należy sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

 Róża pomarszczona

Rosa rugosa

 

Komplet 50 szt - 60 zł 

1,20 zł sadzonka - dorodny system korzeniowy.

 IDEALNA ROŚLINA DO WZMACNIANIA SKARP NA OBRONNE ŻYWOPŁOTY I RABATY KWITNĄCE

 Pionierska roślina o bardzo małych wymaganiach glebowych.

 

 

Róża pomarszczona (Rosa rugosa) – Krzew kolczasty o grubych, wyprostowanych gałęziach. Dorasta do 1,5 m wysokości. Liście ciemnozielone, pomarszczone, pokrój półkolisty ozdobne kwiaty i owoce. Wytwarza rozłogi wskutek czego często tworzy gęste zarośla. Rozpoczyna zakwitanie na przełomie maja-czerwca powtarza je do października.

 

Kwiaty są duże, ciemnoczerwono-różowe silnie pachnące. Jest łatwa w uprawie nie ma specjalnych wymagań co do gleby, odporna na zanieczyszczenie powietrza jest też całkowicie mrozoodporna. Bardzo dobrze się zagęszcza może tworzyć wspaniałe żywopłoty kwitnące.

Owoce są niezwykle bogatym źródłem witaminy C już 1-3 jej owoce w zupełności wystarczą do pokrycia dziennego zapotrzebowania na tę witaminę.

Sadzenie: od 2 - 3 szt. - na mb. żywopłotu
4-5 szt. - gęsto sadzonego.

 

IDEALNA ROŚLINA DO WZMACNIANIA SKARP I NA OBRONNE ŻYWOPŁOTY KWITNĄCE

  Sadzonki przycięte na ok 25-45 cm, dorodny system korzeniowy.

 

 

 

 

 

 

Posiadamy w ofercie 


Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top