Róża DZIKA BIAŁA EXTRA DUŻE sadzonki żywopłot Multiflora

SKU: 00006
Róża dzika biała multiflora żywopłot roślina ta zwraca uwagę małymi, śnieżnobiałymi kwiatami z jaskrawożółtymi pręcikami oraz błyszczącymi liśćmi, które jesienią przybierają piękną, pomarańczowoczerwoną barwę. Skłonność róży do tworzenia wielu pędów odroślowych powoduje, że stosowana jest na kwieciste szpalery.
Cena: 1,00 zł

 Promocyjna przedsprzedaż  - realizacja jesień 2020 r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

 

RÓŻA DZIKA BIAŁA

Róża Multiflora 1 zł sadzonka I wybór - najdorodniejsze sadzonki, grube pędy solidnie rozkrzewione.

(Większe ilości do negocjacji od 0,25 zł - tel: 889 889 606)

 

Roślina ta zwraca uwagę małymi, śnieżnobiałymi kwiatami z jaskrawożółtymi pręcikami oraz błyszczącymi liśćmi, które jesienią przybierają piękną, pomarańczowoczerwoną barwę. Skłonność róży do tworzenia wielu pędów odroślowych powoduje, że stosowana jest na kwieciste szpalery.

Gatunek ten występuje w Polsce w stanie dzikim i jest odporny na niskie temperatury. Dużym atutem róży wielokwiatowej jest to, że ma niewielkie wymagania, znosi skrajne warunki suszy, rośnie na wydmach i ubogich glebach piaszczystych V i VI klasy. Małe wymagania temperaturowe sprawiają, że od wczesnej wiosny krzewy róży są dobrze uwodnione. Może być uprawiana na plantacjach energetycznych - samodzielnie lub razem z innymi roślinami energetycznymi - tworząc tzw. pola i pasy fitosanitarne, wpływające na poprawę zdrowotności plantacji i stwarzając podstawy do stabilności plonowania. Dobrze rozwinięty system korzeniowy róży bezkolcowej przenika w głąb profilu glebowego zwiększając podsiąkalność. Powoduje wzrost retencji gruntowej sąsiadujących gleb. Wpływa pozytywnie na produktywność upraw przyległych, szczególnie w latach posusznych. Osłabia zjawisko erozji wodnej i wietrznej. Rosa multiphlora kształtuje korzystny mikroklimat strefy przygruntowej i górnych poziomów profilu glebowego.

Kwitnący szpaler - od 3 szt do 8 szt (2 rzędowo) na 1 metr bieżący

 

 

Sprzedawane sadzonki  przycinane na ok 40 cm - grube dorodne pędy, rozkrzewienia.

 

 Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top