Rokitnik sadzonki 0,90 zł x 50 szt

SKU: 00018
Rokitnik pospolity zwyczajny sadzonki to całkowicie mrozoodporny ciernisty krzew, rozłożysty znany przede wszystkim ze swych ozdobnych jadalnych owoców. Kwitnie kwiecień,maj. Kwiaty drobne,żółte o charakterystycznym zapachu,pojawiają się przed liśćmi. W ich miejsce powstają kuliste owoce,które przebarwiają się na pomarańczowo i pozostają na gałązkach do zimy. Rokitnik jest rośliną dwupienną by owocował wymaga zapylacza. Jest krzewem lubiącym słońce,wytrzymałym na suszę ,mróz oraz zanieczyszczenia. Można go stosować jako luźne żywopłoty na wysokie i szerokie osłony,przez wycięcie dolnych gałązek u młodego egzemplarza można uzyskać np. drzewo. Owoce są bogate w witaminy, aromat i smak przypomina jakoby ananasa, można je stosować do wyrobu powideł,dżemów,soków ale najlepiej w rozcieńczeniu z innymi owocami wtedy mają przyjemniejszy smak i aromat. Cenne owoce rokitnika są jednymi z najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy i zawierają 3 razy więcej witaminy C niż czarna porzeczka, witaminy: E, F, K, P, kwas foliowy, prowitaminę A i D, oraz makro i mikroelementy, m.in. mangan,żelazo ,bor. Działanie: wzmacniające siły obronne organizmu, przeciwbólowe. Owoce stosuje się przy dolegliwościach żołądkowych,reumatyzmie,przeziębieniu i chorobach skóry.
Maseczki z owoców rokitnika poprawiają wygląd cery i opóźniają jej starzenie się.
Rokitnik jest rośliną dwupienną by owocował wymaga zapylacza. Sadzonki są z siewu wymieszane, dlatego zalecamy zakup przynajmniej kilku sztuk. 1 męski wystarcza na ok 6 żeńskich.
Cena: 45,00 zł

PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ - REALIZACJA JESIEŃ 2022 r. po 15 października.

Zachowanie tych terminów zapewnia nam najlepszą przyjmowalność roślin na nowym stanowisku.  Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

ROKITNIK Hippophae rhamnoides

 Sprzedawane  sadzonki 25-50cm 

komplet 50 szt x 0,90 zł  - 45 zł

Całkowicie mrozoodporny ciernisty krzew, rozłożysty znany przede wszystkim ze swych ozdobnych jadalnych owoców.

Kwitnie kwiecień,maj. Kwiaty drobne,żółte o charakterystycznym zapachu,pojawiają się przed liśćmi. W ich miejsce powstają kuliste owoce,które przebarwiają się na pomarańczowo i pozostają na gałązkach do zimy. Rokitnik jest rośliną dwupienną by owocował wymaga zapylacza.

Jest krzewem lubiącym słońce,wytrzymałym na suszę ,mróz oraz zanieczyszczenia.

Można go stosować jako luźne żywopłoty na wysokie i szerokie osłony,przez wycięcie dolnych gałązek u młodego egzemplarza można uzyskać np. drzewo. Owoce są bogate w witaminy, aromat i smak przypomina jakoby ananasa, można je stosować do wyrobu powideł,dżemów,soków ale najlepiej w rozcieńczeniu z innymi owocami wtedy mają przyjemniejszy smak i aromat.

Rokitnik jest rośliną dwupienną by owocował wymaga zapylacza.

Sadzonki są z siewu wymieszane, dlatego zalecamy zakup przynajmniej kilku sztuk. 1 męski wystarcza na ok 6 żeńskich.

 

 

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top