Robinia akacjowa (akacja kulista) Umbraculifera 250 cm

SKU:
Robinia akacjowa Umbraculifera to niezbyt duże wolnorosnące drzewo o regularnej, kulistej i zwartej koronie do 4 m średnicy, najczęściej oferowane w formie piennej. Korona tworzy gęstą zieloną kulę, która tworzy się sama bez konieczności formowania jedynie starsze drzewa można raz w roku delikatnie formować dla utrzymania kulistego pokroju. Liście złożone, do 15 cm dł. składają się z kilku-kilkunastu listków, pędy i gałęzie nie maja cierni. Nie kwitnie - w przeciwieństwie do zwykłej robinii nie ma kwiatów. Gatunek mało wymagający i dobrze znoszący suszę odporny na mrozy jak i na zanieczyszczenia. Odporny gatunek na choroby grzybowe i szkodniki. Podstawowe drzewo do obsadzania ulic i parkingów oraz jako geometryczny akcent w kompozycjach roślinnych. Dzięki zwartej koronie doskonała dla małych ogrodów. Ze względu na dokoracyjny kształt korony polecana jako soliter jak również w szpalerach po kilka, kilkanaście sztuk wzdłuż drogi lub ogrodzenia. Ze względu na elegancki kształt nadaje się na reprezentacyjne drzewo przed domem. Ładnie wygląda w szpalerach po kilka, kilkanaście sztuk wzdłuż ogrodzenia lub drogi. Doskonałe drzewo jako geometryczny akcent w kompozycjach roślinnych.
Cena: 75,00 zł

 Robinia akacjowa Umbraculifera ( akacja kulista )

Odbiór osobisty lub dowóz naszym transportem tel: 889 889 606

drzewo wys. ok 250 cm, wysokość szczepienia 220 cm + korona, w donicy 25-30l cena 75 zł.

Starsze drzewa kopane z gruntu ( balot ) obwód na wys. 1 m:

10-12 cm  - 140 zł

12-14 cm  - 160 zł

 

 

 Robinia akacjowa Umbraculifera to niezbyt duże wolnorosnące drzewo o regularnej, kulistej i zwartej koronie do 4 m średnicy, najczęściej oferowane w formie piennej. Korona tworzy gęstą zieloną kulę, która tworzy się sama bez konieczności formowania jedynie starsze drzewa  można raz w roku delikatnie formować dla utrzymania kulistego pokroju. Liście złożone, do 15 cm dł. składają się z kilku-kilkunastu listków, pędy i gałęzie nie maja cierni. Nie kwitnie - w przeciwieństwie do zwykłej robinii nie ma kwiatów.

Gatunek mało wymagający i dobrze znoszący suszę odporny na mrozy jak i  na zanieczyszczenia. Odporny gatunek na choroby grzybowe i szkodniki.

Podstawowe drzewo do obsadzania ulic i parkingów oraz jako geometryczny akcent w kompozycjach roślinnych. Dzięki zwartej koronie doskonała dla małych ogrodów. Ze względu na dokoracyjny kształt korony polecana jako soliter jak również w szpalerach po kilka, kilkanaście sztuk wzdłuż drogi lub ogrodzenia.

akacja kulista umbraculifera

robinia akacjowa umbraculifera

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top