Biuro Obsługi Klienta

Szkółka  ( sadzonki)

tel.  889 889 606

.

.

Ogrody

.

 

Nasze aukcje na

Dostawa

Przesyłki realizowane kurierem

Koszt dostawy 23zł

 

Regulamin

 

Witamy naszych Klientów i życzymy udanych zakupów w internetowym sklepie ogrodniczym szkółki. Zawsze pokazujemy zdjęcie sprzedawanego towaru.

1.Sklep internetowy www.larixogrody.pl oferuje rośliny wyprodukowane w gospodarstwie właściciela: Szkółka Drzew i Krzewów Adam Grabowski Kowalewska 10 87-122 Grębocin.

2.Kupującym jest pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna wypełniająca formularz zakupu i zgadzająca się na całość prezentowanego regulaminu oraz obowiązujących przepisów prawnych (na terytorium Polski) dotyczących transakcji kupna-sprzedaży.

3.Zamówienia składane są za pomocą sklepu internetowego jak również telefonicznie:   tel: 889 889 606 oraz poprzez e-mail : . (bez używania mechanizmu sklepu internetowego).
Informacje o przebiegu realizacji zamówień, rejestracji, pakowaniu i wysyłce można otrzymać pod numerem telefonu: 889 889 606 oraz za pomocą poczty elektronicznej: 
  ..

4.Zamówione towary są dostarczane do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej na terenie Polski. 99% paczek dociera w ciągu 24 h.
Zakupione towary dostarczane są pod adres wskazany w formularzu zamówień. Termin dostawy zamówionych towarów wynosi od 24 godzin do 14 dni w sezonie sprzedaży ( z zastrzeżeniem warunków pogodowych które uniemozliwią wykopanie roślin gruntowych) o ile podczas potwierdzenia zamówienia nie nastąpią inne ustalenia odnośnie terminu dostawy pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Rośliny z gruntu sprzedawane są tylko poza wegetacją jesienią i wczesną wiosną.
Przy każdym towarze podana jest cena oraz jego status dostępności.
Rośliny wysyłamy w następujące dni tygodnia: poniedziałki, wtorki i środy, a  po wcześniejszym uzgodnieniu wyjątkowo także w czwartki. Podana długość oczekiwania na realizację dotyczy zatem tych dni. Wysyłka w wymienione dni jest gwarancją dostarczenia przesyłek przed najbliższym weekendem. Rośliny powinny trafić do adresata jak najszybciej, bez narażenia na przesuszenie oraz przelegiwanie, dlatego pozostałe dni tygodnia nie są dniami wysyłki roślin.

5.Sprzedający zastrzega sobie prawo odmówienia realizacji zamówienia w wyniku nieprzewidzianego wyczerpania zapasów (np. klęski żywiołowej, ataku szkodnika, kradzieży), wątpliwości co do wiarygodności klienta itp. W przypadku takiego faktu po dokonaniu płatności przez kupującego sprzedający ma obowiązek dokonania przelewu wpłaconych środków w terminie 7 dni na konto podane przez klienta. W sytuacji, gdy z powodu wyczerpania zapasów odmówiono realizacji części zamówienia (np. jednego produktu) kupujący ma prawo odstąpić od zakupu pozostałych towarów zamówionych w tym samym czasie powiadamiając o tym sprzedającego.

6.Sprzedający oświadcza, że jestem rolnikiem ryczałtowym zwolnionym od podatku od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Informujemy jednocześnie, że z tej przyczyny nie wystawiamy faktur VAT (firmy i instytucje potrzebujące fakturę VAT za rośliny muszą nam wystawić fakturę VAT RR) Na życzenie wysyłamy rachunek szkółki.

7.Reklamacje realizujemy po informacji telefonicznej bądź mailowej z możliwością przesłania zdjęć uszkodzonych roślin. Jest to podstawa do ponownego wysłania roślin na nasz koszt.

8.Zwroty. Klient, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 10 dni od zawarcia umowy. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Towar powinien wrócić w takim stanie, w jakim został zakupiony, w oryginalnym opakowaniu.

Zwrotom nie podlegają rośliny z odkrytym systemem korzeniowym.

Postanowienie z dnia 2 marca 2000r. Dz. U. Nr 22, poz. 271, wyjątek odstąpienia od umowy: “Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadku świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu” (rośliny), [roz. 2, art.10].

9.Ochrona danych osobowych. Szkółka Drzew i Krzewów Adam Grabowski zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawa "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Rejestrujący się i Kupujący w naszym sklepie mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich przetwarzania. Nie przekazujemy, nie sprzedajemy i nie użyczamy zgromadzonych danych osobowych Kupujących innym osobom lub instytucjom. Twoje dane osobowe, są traktowane jako informacje całkowicie poufne. Służą one tylko i wyłącznie do komunikacji pomiędzy nami a Szanownymi Klientami.

 

 

Biuro Obsługi Klienta

Szkółka  ( sadzonki)

tel.  889 889 606

.

.

Ogrody

.

 

Nasze aukcje na

Dostawa

Przesyłki realizowane kurierem

Koszt dostawy 23zł

 

Top