Pięciornik krzewiasty żółty sadzonki 10 x 1,80 zł

SKU: 00008

Pięciornik krzewiasty goldfinger żółty sadzonki sadzonka. Potentilla fruticosa 'Goldfinger'. Gęsty krzew o wysokości 0,8-1 m i regularnym, kulistym pokroju. Uprawiany jest jako roślina ozdobna. Swoją popularność zawdzięcza faktowi długotrwałego kwitnienia, ładnemu, zwartemu pokrojowi oraz łatwości uprawy. Jest wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Rośnie powoli i jest długowieczny. Nadaje się do na rabaty, do parków, zadrzewień osiedlowych, na żywopłoty i f szpalery (dobrze znosi cięcie). Wymaga słonecznego stanowiska. Nie jest wymagający co do gleby, ale najlepiej rośnie na glebach lekkich -piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych. Bardzo długo kwitnący od czerwca do października. Do sadzenia w rabatach, w miastach i ogrodach skalnych 2-3 szt na m2
Cena: 18,00 zł

 

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

 Pięciornik krzewiasty żółty 

Komplet 10 szt - 18 zł

1,80 zł  sadzonka

 wys. sadzonek 30-50 cm

Pięciornik krzewiasty  - gęsty krzew o wysokości 0,8-1 m i regularnym, kulistym pokroju.Uprawiany jest jako roślina ozdobna. Swoją popularność zawdzięcza faktowi długotrwałego kwitnienia, ładnemu, zwartemu pokrojowi oraz łatwości uprawy. Jest wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Jedna z najlepszych odmian pięciornika. Nadaje się do na rabaty, do parków, zadrzewień osiedlowych, na żywopłoty i szpalery (dobrze znosi cięcie). Wymaga słonecznego stanowiska. Nie jest wymagający co do gleby, ale najlepiej rośnie na glebach lekkich -piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych.

Bardzo długo kwitnący od czerwca do października. Do sadzenia w rabatach, w miastach i ogrodach skalnych 2-3 szt na m2

 

 

 

Sprzedawane sadzonki  wysokość 30-50 cm rozkrzewione.

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

 

Opinie

piątek, 21 październik 2016
rozkrzewione i dobrze ukorzenione sadzonki, już u mnie kwitły i ładnie się zagęściły, polecam
korab agnieszka
Top