Perowskia - perovskia - lawenda 5 x 6 zł sadzonka

SKU:
Perowskia to półkrzew z wyglądu przypominający dużą lawendę o pokroju zwartym, gęstym, pędy wyprostowane dorastające do 100 cm wysokości, o drobnych wąskich, powcinanych, szarozielonych liściach. Kwiaty ciemnoniebieskie-lawendowe zebrane w rozgałęzione wiechy na końcach pędów. Najlepiej prezentuje się, jeśli rośnie w skupiskach. Kwiaty jak i cała roślina o charakterystycznym zapachu - szałwii. Gleba przepuszczalna, dobrze znosi suszę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, raczej zaciszne. Późny okres kwitnięcia od lipca do września. Zalecane jest przycięcie krzewu wczesną wiosną ( ok 20-30 cm od ziemi) dla lepszego rozkrzewienia i efektu w okresie kwitnienia. Roślina świetnie regeneruje się po mroźnych zimach dając młode przyrosty od karpy korzeniowej. Szarozielone liście na srebrzystych pędach utrzymują się także zimą.
Cena: 30,00 zł

 PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ REALIZACJA WIOSNA 2024 r.  od marca.

Sadzonki gruntowe należe sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Zachowanie tych terminów gwarantuje nam najlepszą przyjmowalność roślin na nowym stanowisku.  Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

 

Perowskia

komplet 5 szt - 30 zł

6 zł - sadzonka 35 - 60 cm

 

Perowskia to półkrzew z wyglądu przypominający dużą lawendę o pokroju zwartym, gęstym, pędy wyprostowane dorastające do 100 cm wysokości, o drobnych wąskich, powcinanych, szarozielonych liściach. Kwiaty ciemnoniebieskie-lawendowe zebrane w rozgałęzione wiechy na końcach pędów. Najlepiej prezentuje się, jeśli rośnie w skupiskach.

Kwiaty jak i cała roślina o charakterystycznym zapachu - szałwii.

Gleba przepuszczalna, dobrze znosi suszę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, raczej zaciszne.

Późny okres kwitnięcia od lipca do września. Zalecane jest przycięcie krzewu wczesną wiosną ( ok 20-30 cm od ziemi) dla lepszego rozkrzewienia i efektu w okresie kwitnienia. Roślina świetnie regeneruje się po mroźnych zimach dając młode przyrosty od karpy korzeniowej.

Szarozielone liście na srebrzystych pędach utrzymują się także zimą.

perovskia

perowskia sadzonki

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top