OLIWNIK wąskolistny EXTRA sadzonki

SKU: 00002
Oliwnik wąskolistny miododajny żywopłot obronny sadzonki Roślina miododajna wydajność miodowa 20 kg pyłkowa 35 kg doskonały na tzw. dziurę pożytkowa kwitnie między akacjami a lipami. Oliwnik wąskolistny roślina pochodzi z terenów leżących na obszarze Azji Środkowej, ale obecnie rozprzestrzeniony na niemal całą Europę, gdyż nie ma szczególnie dużych wymagań uprawowych i łatwo dostosowuje się do warunków środowiskowych.

Oliwnik wąskolistny rośnie na ogół w formie niewysokiego drzewka o bardzo rozłożystej koronie i niskim, nieregularnym pniu, jednak czasem może też przybierać postać wysokiego i szerokiego krzewu, dorasta do ok. 6-8 m. wysokości. Jego pokrój oraz kształt liści przypomina wyglądem malowniczą wierzbę, dlatego w ogrodzie oliwnik może być niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacji. Roślina posiada dość sztywne, mocno rozgałęzione pędy szkieletowe, pokryte gładką, szarobrązową korą i nielicznymi, ostrymi cierniami oraz dużą ilość krótkich, delikatnych, niezdrewniałych przyrostów, porośniętych miękkimi, szaro-srebrzystymi włoskami. Wiosną na pędach rozwijają się długie, wąskie, lancetowate liście, które początkowo w całości pokryte są szaro-srebrzystym kutnerem, później natomiast ich wierzchnia strona staje się gładka i szarozielona, a spód nadal pozostaje omszony. Niedługo po rozwoju liści, na roślinie zaczynają pojawiać się silnie pachnące i miododajne kwiaty (V-VI). Po przekwitnieniu kwiaty przekształcają się w interesujące owoce, które przypominają wyglądem małe, wąskie oliwki, których barwa początkowo zielonkawa przechodzi w pomarańczowo-brązowa. Oliwnik wąskolistny to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma żadnych szczególnych wymagań glebowych i urośnie zarówno na podłożu żyznym jak i na jałowym, żwirowym, piaszczystym i kamienistym. Mimo takiej tolerancji, roślina preferuje gleby lekkie, suche i wapienne, a nie lubi podmokłych i stanowiska słoneczne. Dobrze znosi suszę w podłożu i powietrzu, niewielkie zasolenie gleby i niskie temperatury.
Cena: 4,00 zł

PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ - REALIZACJA Jesień 2024 r. 

Sadzonki gruntowe należe sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Zachowanie tych terminów zapewnia nam najlepszą przyjmowalność roślin na nowym stanowisku.  Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

Oliwnik wąskolistny

1 szt - 4 zł wysokość 60-80 cm ( grube dorodne drzewka)

Można go sadzić w formie interesującego żywopłotu naturalnego i formowanego, rozłożystego szpaleru lub pojedynczego drzewka na tle trawnika, a także komponować z innymi krzewami i drzewami ozdobnymi ze względu na ciekawy pokrój i barwę ( szarossrebrzysta) Pędy oliwnika bywają  wykorzystywane w bukieciarstwie.

Roślina miododajna wydajność miodowa 20 kg pyłkowa 35 kg doskonały na tzw. dziurę pożytkowa kwitnie między akacjami a lipami.

Oliwnik wąskolistny roślina pochodzi z terenów leżących na obszarze Azji Środkowej, ale obecnie rozpszestrzeniony na  niemal całą Europę, gdyż nie ma szczególnie dużych wymagań uprawowych i łatwo dostosowuje się do warunków środowiskowych.

Oliwnik wąskolistny rośnie na ogół w formie niewysokiego drzewka o bardzo rozłożystej koronie i niskim, nieregularnym pniu, jednak czasem może też przybierać postać wysokiego i szerokiego krzewu, dorasta do ok. 6-8 m. wysokości.

Jego pokrój oraz kształt liści przypomina wyglądem malowniczą wierzbę, dlatego w ogrodzie oliwnik może być niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacji. Roślina posiada dość sztywne, mocno rozgałęzione pędy szkieletowe, pokryte gładką, szarobrązową korą i nielicznymi, ostrymi cierniami oraz dużą ilość krótkich, delikatnych, niezdrewniałych przyrostów, porośniętych miękkimi, szaro-srebrzystymi włoskami. Wiosną na pędach rozwijają się długie, wąskie, lancetowate liście, które początkowo w całości pokryte są szaro-srebrzystym kutnerem, później natomiast ich wierzchnia strona staje się gładka i szarozielona, a spód nadal pozostaje omszony. Niedługo po rozwoju liści, na roślinie zaczynają pojawiać się silnie pachnące i miododajne kwiaty (V-VI). Po przekwitnieniu kwiaty przekształcają się w interesujące owoce, które przypominają wyglądem małe, wąskie oliwki, których barwa początkow zielonkawa przechodzi w pomarańczowo-brązowa. 

Oliwnik wąskolistny to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma żadnych szczególnych wymagań glebowych i urośnie zarówno na podłożu żyznym jak i na jałowym, żwirowym, piaszczystym i kamienistym. Mimo takiej tolerancji, roślina preferuje gleby lekkie, suche i wapienne, a nie lubi podmokłych i stanowiska słoneczne. Dobrze znosi suszę w podłożu i powietrzu, niewielkie zasolenie gleby i niskie temperatury oraz doskonale radzi sobie z zanieczyszczonym, miejskim powietrzem. 

 

 

 

 

 

 

Ponad 6000 pozytywnych komentarzy na naszym drugim koncie szkółki i wieloletnie doświadczenie w bezpiecznej wysyłce roślin.

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony
 

 

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top