Ognik POMARAŃCZOWY sadzonki 10 x 1,90 zł

SKU: 00026
Ognik pomarańczowy sadzonki to dorastający nawet do 2,5 m rozłożysty krzew o ozdobnych owocach i ciernistych pędach. Ozdobą krzewu są jaskrawe, kuliste, pomarańczowe owoce, skupione w baldachogronach, które pozostają na krzewie przez zimę i są chętnie zjadane przez ptaki. Kwiaty są drobne, białe, chętnie odwiedzane przez pszczoły. Jest pół-zimozielonym, ciernistym krzewem wymagającym kopczykowania w pierwszym roku po posadzeniu .Preferuje zaciszne słoneczne stanowiska dla lepszego zakwitania i owocowania lub lekko cieniste dla lepszego utrzymania liści.Roślina o ozdobnych owocach. Wykorzystywana do obsadzania ścian, murów, cienistych miejsc ogrodu. Toleruje zanieczyszczone powietrze, stąd nadaje się do miejskich nasadzeń. Może być sadzona pojedynczo lub w grupach, również jako żywopłot.
Cena: 19,00 zł

 

Ognik pomarańczowy

Komplet 10 sz - 19 zł

1,90 zł sadzonka 25-45 cm

Ognik pomarańczowy krzew dorastający do 2,5 m wys szeroko rozrastający się o ozdobnych owocach i ciernistych pędach. Liście zimozielone błyszczące, kwiaty białe V-VI , owoce kuliste pomarańczowe pozostające na krzewie do zimy.

Mało wymagający krzew co do gleby preferuje stanowiska osłonięte zaciszne.

Krzewy warto kopczykować na zimę w pierwszym roku po posadzeniu.

Wykorzystywany do obsadzania ścian, murów, cienistych miejsc ogrodu. Toleruje zanieczyszczone powietrze, stąd nadaje się do miejskich nasadzeń. Może być sadzony pojedynczo lub w grupach, również jako żywopłot.

 

 

sprzedawane sadzonki 25-45 cm rozkrzewione

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top