Morwa Biała sadzonki 50 x 0,90 zł

SKU: 00002
Morwa biała sadzonki Morwa biała Morus Alba. Morwa to duży krzew, który w postaci dorosłej przypomina drzewo. Dorasta do 10 m, jest mrozoodporna. Owoce są jadalne, wspomagają odchudzanie, obniżają poziom cukru we krwi, są bogate w witaminy. Zastosowanie: Dorasta do 10-15 m, nadaje się także na wysokie żywopłoty. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i na różne przetwory: marmolada, syrop, herbatki, nalewki. Owoce mają działanie lecznicze, są bogate w witaminy C, A, B1, B2, ograniczają przyswajanie cukru przez organizm.
Kwitnienie i owocowanie: Kwiaty ma drobne, niepozorne. Gatunek jednopienny. Kwiaty męskie składają się z czterech płatków i czterech pręcików. Kwiaty żeńskie zebrane w krótko-szypułkowych główkach z dwoma słupkami. Kwitnie na przełomie maja, czerwca. Owoce są koloru czarnego, dojrzewają w sierpniu. Kształt owoców kulisty lub owalny, do 2,5 cm długości. Smak mają słodko – kwaśny.
Cena: 45,00 zł

PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ - REALIZACJA JESIEŃ 2023 r. ( po 10 października). 

Sadzonki gruntowe należy sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

  Morwa Biała

Komplet 50 szt - 45 zł

0,90 zł - sadzonka 20-30 cm 

.

 Wbrew nazwie gatunkowej, owoce bywają nie tylko białe, ale też różowe, fioletowe, czerwone oraz czarne. 

 Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i na różne przetwory: marmolada, syrop, herbatki, nalewki. Owoce mają działanie lecznicze, są bogate w witaminy C, A, B1, B2, ograniczają przyswajanie cukru przez organizm.

Morwa biała to niewielkie drzewo lub wysoki krzew.

Wiosną liście pojawiają się na drzewie dość późno (pocz. V), unikając tym samym wiosennych przymrozków, natomiast jesienią przybierają intensywnie żółtą barwę i stanowią w ogrodzie piękny akcent kolorystyczny. Po opadnięciu stają się bardzo dobrym nawozem, gdyż zawierają dużo azotu i potasu. Kwiaty u morwy pojawiają się w maju i są bardzo niepozorne (męskie kotkowate i dłuższe, żeńskie drobniejsze, wyrastające w kątach liści). W lipcu na drzewie zaczynają dojrzewać owoce. Mają walcowaty kształt i do złudzenia przypominają jeżyny. Wbrew nazwie gatunkowej, bywają jednak nie tylko białe, ale też różowe, fioletowe, czerwone oraz czarne

Roślina jest tolerancyjna w stosunku do podłoża, gdyż może rosnąć na większości przeciętnych gleb ogrodowych (z wyjątkiem mokrych i ciężkich oraz bardzo jałowych i piaszczystych). W ogrodzie najlepiej wybrać dla niej stanowisko dostatecznie ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru, co ułatwi jej przetrwanie trudnych, zimowych warunków. Jednak pomimo iż morwa biała jest dość wrażliwa na mróz, wiosną dobrze regeneruje zimowe uszkodzenia i zwykle szybko dochodzi do formy. Gatunek jest także dość odporny na suszę oraz na atak ze strony chorób i szkodników.

 

 

 

 

          

 

 

Ponad 6000 pozytywnych komentarzy na naszym drugim koncie szkółki i wieloletnie doświadczenie w bezpiecznej wysyłce roślin.

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony
 

 

 

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top