Modrzew Europejski EXTRA sadzonki 10 sztuk

SKU:
Modrzew europejski larix decidua mill sadzonki to szybko rosnące drzewo iglaste o pokroju stożkowatym i o szpilkach opadających na zimę. Korona modrzewia jest lekka, przejrzysta z wyraźnie zaznaczonym pniem. Konary poziomo rozpostarte lub łukowato przewieszające. Pędy boczne zwisające. Igły sezonowe, miękkie, jasnozielone, 3 -4 cm dł. szyszki małe, 2,5 - 4cm dł. Modrzew najładniej wygląda wiosną, gdy drzewo pokrywa się młodymi, jasnozielonymi igłami. Jesienią malowniczo przebarwia się na żółto. Wymaga żyznych i umiarkowanie wilgotnych, ale przepuszczalnych gleb i stanowisk słonecznych. Doskonały w krajobrazie otwartym. Polecany do terenów przemysłowych i miejskich. Niewielkie zastosowanie w małych ogrodach przydomowych, poza żywopłotami i osłonami przeciwwiatrowymi. Bardzo dobrze znosi cięcie.
Cena: 32,00 zł

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Modrzew europejski - Larix decidua mill

Komplet 10 szt - 32 zł

Sadzonka - 3,20 zł/szt wys. 70-90 cm

Modrzew europejski larix decidua mill  sadzonki to szybko rosnące drzewo iglaste o pokroju stożkowatym i o szpilkach opadających na zimę. Korona modrzewia jest lekka, przejrzysta z wyraźnie zaznaczonym pniem. Konary poziomo rozpostarte lub łukowato przewieszające. Pędy boczne zwisające. Igły sezonowe, miękkie, jasnozielone, 3 -4 cm dł. szyszki małe, 2,5 - 4cm dł. Modrzew najładniej wygląda wiosną, gdy drzewo pokrywa się młodymi, jasnozielonymi igłami. Jesienią malowniczo przebarwia się na żółto.

Wymaga żyznych i umiarkowanie wilgotnych, ale przepuszczalnych gleb i stanowisk słonecznych. Doskonały w krajobrazie otwartym. Polecany do terenów przemysłowych imiejskich. Stosowany także jako żywopłot oraz na osłony przeciwwiatrowe. Bardzo dobrze znosi cięcie.

modrzew żywopłot

modrzew

modrzew sadzonki

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top