Ewodia aksamitna sadzonki pszczele drzewo 25 x 1,20

SKU:
Ewodia aksamitna sadzonki to pszczele drzewo - Euodia Velutina rozłożyste drzewo dorastające w naszych warunkach do 7m wysokości. Kwiaty białe drobne bardzo liczne zebrane w wiechy - kwitnie obficie przez cały sierpień ( wysoka wydajność miodowa 200 kg/ha). Podczas kwitnięcia jest masowo oblatywana przez pszczoły. Po przekwitnięciu baldachy przebarwiają się na różowo. Liście i pędy pokryte są miękkimi włoskami stąd też nazwa ewodia aksamitna. Jesienią liście przebarwiają się na żółto. Preferuje stanowiska osłonięte, ciepłe - przez pierwsze kilka zim należy okrywać agrowłókniną ( wrażliwa na mrozy). Idealnie rośnie na świeżych i żyznych glebach nie toleruje nadmiaru wapnia w glebie.
Cena: 30,00 zł

 Promocyjna przedsprzedaż - realizacja Wiosna 2022 r.

Ewodia aksamitna - Evodia aksamitna

 

Komplet 25 szt - 30 zł

1,20 zł - sadzonka 10-20 cm wys..

Ewodia aksamitna sadzonki ( pszczele drzewo ) - Evodia Velutina rozłożyste drzewo dorastające w naszych warunkach do 7m wysokości. Kwiaty białe drobne bardzo liczne zebrane w wiechy - kwitnie obficie przez cały sierpień ( wysoka wydajność miodowa 200 kg/ha). Podczas kwitnięcia jest masowo oblatywana przez pszczoły. Po przekwitnięciu baldachy przebarwiają się na różowo. Liście i pędy pokryte są miękkimi włoskami stąd też nazwa aksamitna. Jesienią liście przebarwiają się na żółto.


Preferuje stanowiska osłonięte, ciepłe - przez pierwsze 2 zimy należy okrywać agrowłókniną lub ewentulanie kopczykować ( wrażliwa na mrozy) starsze egzemplarze zimują w naszych warunkach. Idealnie rośnie na świeżych i żyznych glebach nie toleruje nadmiaru wapnia w glebie.

ewodia sadzonki

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top