Malina jesienna sadzonki 10 x 1,70 zł powtarzająca owocowanie

SKU:
Malina Polana , Polka, Poranna Rosa, jesienna sadzonki to jedne z najpopularniejszych i najciekawszych polskich odmian jesiennych - maliny zbieramy od połowy sierpnia do przymrozków. Krzewy owocują na pędach jednorocznych, późną jesienią przycinamy je na ok. 20 cm od ziemi. Malina Polana pozbawiona jest praktycznie kolców w początkowej fazie wzrostu mogą pojawić się nieliczne słabe haczykowate ciernie, jest odmianą o średnisilnym wzroście do 1,5 m, krzew ma wzniesiony pokrój przez co nie potrzebuje podpór. Maliny należące do tej powtarzającej odmiany dojrzewają na pędach tegorocznych już od połowy sierpnia, przy czym zbiory można prowadzić do późnej jesieni i pierwszych poważnych przymrozków, zaś na pędach zeszłorocznych – na przełomie czerwca i lipca. Ważne jest to, że pierwsze owocowanie będzie skutkowało obfitym plonem w porównaniu z tym na następny rok. Późny okres dojrzewania Polany ma pozytywne skutki – wpływa na brak porażania owoców przez kistnika i kwieciaka. Oprócz tego jest ona praktycznie w ogóle niewrażliwa na zamieranie pędów oraz gnicie owoców, a także całkowicie wytrzymała na wirus krzaczastej karłowatości. Odmiana jest bardzo plenna do kilkunastu ton z hektara. Owoce są duże, aromatyczne i słodkie, średniej wielkości, szeroko stożkowate, intensywnie czerwone, z połyskiem, zwarte. Polana jest mrozoodporna i bardzo odporna na choroby, dlatego powoli wypiera Polkę, jej owoce nie rozpadają się. Owoce maliny Polana są idealne na przetwory, zwłaszcza na pyszne i zdrowe soki na zimowe wieczory, które wspomagają leczenie przeziębień; świetnie nadają się też do domowych nalewek, które charakteryzują się wspaniałym smakiem i pięknym kolorem.
Cena: 17,00 zł

Nowa produkcja jesień 2020 r.

 

Malina  jesienna - powtarzająca owocowanie

komplet 10 szt - 17 zł

1,70 zł dorodna sadzonka 40-60 cm 

 

Maliny to jedne z najpopularniejszych polskich roślin owocowych a najciekawsze z nich to maliny jesienne owocujące na pędach jednorocznych - maliny zbieramy od połowy sierpnia do przymrozków.

Krzewy owocują na pędach jednorocznych, późną jesienią przycinamy je na ok. 20 cm od ziemi.  Malina ta pozbawiona jest praktycznie kolców w początkowej fazie wzrostu mogą pojawić się nieliczne słabe haczykowate ciernie, jest odmianą o średniosilnym wzroście do 1,5 m, krzew ma wzniesiony pokrój przez co nie potrzebuje podpór. Maliny należące do tej powtarzającej odmiany dojrzewają na pędach tegorocznych już od połowy sierpnia, przy czym zbiory można prowadzić do późnej jesieni i pierwszych poważnych przymrozków, zaś na pędach zeszłorocznych – na przełomie czerwca i lipca. Ważne jest to, że pierwsze owocowanie będzie skutkowało obfitym plonem w porównaniu z tym na następny rok. Późny okres dojrzewania malin jesiennych ma pozytywne skutki – wpływa na brak porażania owoców przez kistnika i kwieciaka. Oprócz tego jest ona praktycznie w ogóle niewrażliwa na zamieranie pędów oraz gnicie owoców, a także całkowicie wytrzymała na wirus krzaczastej karłowatości.

Odmiana jesienna jest bardzo  plenna do kilkunastu ton z hektara. Owoce są duże, aromatyczne i słodkie, średniej wielkości, szeroko stożkowate, intensywnie czerwone, z połyskiem, zwarte. Jest mrozoodporna i bardzo odporna na choroby, owoce nie rozpadają się. Owoce malin są idealne na przetwory, zwłaszcza na pyszne i zdrowe soki na zimowe wieczory, które wspomagają leczenie przeziębień; świetnie nadają się też do domowych nalewek, które charakteryzują się wspaniałym smakiem i pięknym kolorem.

Uprawa malin nie jest względnie łatwa dla zapewnienia najlepszych warunków, czyli przede wszystkim  słonecznego i osłoniętego od wiatru miejsca. Gleba powinna być żyzna i przepuszczalna, o kwaśnym odczynie. Maliny słabo rosną w ziemi ciężkiej i gliniastej, ale także w piaszczystej. Preferują glebę stale wilgotną, dlatego latem pamiętajmy o ich systematycznym podlewaniu. Bardzo ważne jest też nawożenie.  Aby maliny obficie owocowały należy je co roku przycinać.

malina polana polka sadzonki

Sprzedawane sadzonki wys. 40-60 cm - dorodny system korzeniowy.


malina polana sadzonki 

 

 


 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top