Mahonia pospolita sadzonki 25 x 1,50 zł

SKU: 00009
Mahonia pospolita sadzonki sklep - krzew rzadko przekraczający 1m wysokości o sztywnych, wyprostowanych i słabo rozgałęzionych pędach. Jego główna ozdobą są zimozielone, duże liście złożone z błyszczących i kłujących listków, ułożonych pierzasto wzdłuż osi liścia. Liście te późną jesienią przebarwiają się na czerwono, ale nie opadają. Ozdobą krzewów mahonii pospolitej są także atrakcyjne kwiaty i owoce zebrane w duże, szczytowe grona na końcach pędów. Krzewy zakwitają w maju na żółto. Drobne kwiaty są pięknie wyeksponowane na tle ciemnozielonych liści. Po kwitnieniu mahonia zawiązuje liczne granatowoczerwone owoce pokryte niebieskawym nalotem. Owoce zawierają duże ilości witamin i minerałów, choć są jadalne, to spożywanie w większych ilościach mogą powodować dolegliwości żołądkowe - owoce stanowią pożytek dla ptaków. Mahonia pospolita jest jednym z najcenniejszych zimozielonych krzewów liściastych uprawianych w kraju może być uprawiana na terenie całego kraju i rzadko kiedy przemarza. Jest to gatunek o stosunkowo małych wymaganiach uprawowych. Dobrze rośnie na każdej przeciętnej, próchniczej i lekko wilgotnej glebie ogrodowej. Stanowisko do jej uprawy warto aby było lekko ocienione, co zapobiega silnej transpiracji i wysychaniu liści w czasie zimy. Krzewy mahonii mają niewielkie wymagania wilgotnościowe i dobrze tolerują okresowe susze. Gatunek ten jest rzadko atakowany przez szkodniki lub choroby. Jeśli lekko przymarzną, po przycięciu szybko regenerują utracone pędy. Pędy mahonii gałązki stają się modnym elementem kompozycji i dekoracji bożonarodzeniowych, popularny materiał na wieńce i wiązanki pogrzebowe.
Krzewy mahonii pospolitej idealnie nadają się do tworzenia zimozielonych niskich, nieformowanych żywopłotów.
Cena: 37,50 zł

 Realizacja wiosna 2022 r.

Ponad 7000 pozytywnych komentarzy na naszym drugim koncie szkółki i wieloletnie doświadczenie w bezpiecznej wysyłce roślin.

Mahonia pospolita

Komplet 25 szt w cenie 37,50 zł

1,50 zł sadzonka 20-30 cm

 

Mahonia pospolita sadzonki jest to krzew rzadko przekraczający 1 m wysokości o sztywnych, wyprostowanych i słabo rozgałęzionych pędach. Jego główna ozdobą są zimozielone, duże liście złożone z błyszczących i kłujących listków, ułożonych pierzasto wzdłuż osi liścia. Liście te późną jesienią przebarwiają się na czerwono, ale nie opadają.
Ozdobą krzewów mahonii pospolitej są także atrakcyjne kwiaty i owoce zebrane w duże, szczytowe grona na końcach pędów. Krzewy zakwitają w maju na żółto. Drobne kwiaty są pięknie wyeksponowane na tle ciemnozielonych liści. Po kwitnieniu mahonia zawiązuje liczne granatowoczerwone owoce pokryte niebieskawym nalotem. Owoce zawierają duże ilości witamin i minerałów, choć są jadalne, to spożywanie w większych ilościach mogą powodować dolegliwości żołądkowe - owoce stanowią pożytek dla ptaków.

Mahonia pospolita jest jednym z najcenniejszych zimozielonych krzewów liściastych uprawianych w kraju może być uprawiana na terenie całego kraju i rzadko kiedy przemarza. Jest to gatunek o stosunkowo małych wymaganiach uprawowych. Dobrze rośnie na każdej przeciętnej, próchniczej i lekko wilgotnej glebie ogrodowej. Stanowisko do jej uprawy warto aby było  lekko ocienione, co zapobiega silnej transpiracji i wysychaniu liści w czasie zimy. Krzewy mahonii mają niewielkie wymagania wilgotnościowe i dobrze tolerują okresowe susze. Gatunek ten jest rzadko atakowany przez szkodniki lub choroby. Jeśli lekko przymarzną, po przycięciu szybko regenerują utracone pędy.

Pędy mahonii gałązki stają się modnym elementem kompozycji i dekoracji bożonarodzeniowych, popularny materiał na wieńce i wiązanki pogrzebowe.

Krzewy mahonii pospolitej idealnie nadają się do tworzenia zimozielonych niskich, nieformowanych żywopłotów. 

 

mahonia sadzonki

wys. sadzonek 15-30 cm

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top