Magnolia japońska KOBUS Śnieżnobiała sadzonki

SKU:
Magnolia japońska - Magnolia Kobus - Pochodzi z Japonii (i Korei), gdzie została nazwana od japońskiego słowa kobushi, które oznacza pięść i odnosi się do kształtu otwierających się pąków kwiatowych. Pięknie pachnące kwiaty od spodu bladoróżowe przechodzące szybko w czystą biel. Jest to największa z popularnych magnolii o piramidalnej koronie, niskorozgałęziona. Kwiaty szerokootwarte, białe, ok. 10 -15 cm śr., IV/V. Kwitnie bardzo obficie jeszcze przed rozwojem liści. Odmiana bardzo odporna na niskie temperatury jednak najlepiej rośnie w zacisznych stanowiskach ( półcień lub pełne słońce). Polecana do parków, zieleni miejskiej i dużych ogrodów. Uprawa : Magnolie najlepiej będą rosły w glebie przepuszczalnej, próchnicznej, żyznej i lekko kwaśnej (pH 5 - 6). Jeśli ziemia w naszym ogrodzie jest gliniasta i ciężka, przed sadzeniem trzeba koniecznie przygotować ją odpowiednio, czyli rozluźnić (piaskiem, torfem).
Cena: 16,00 zł


Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej. Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane  mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku. 

 

Magnolia japońska - Kobus
 
 
15 zł sadzonka 60-80 cm 
 

 Magnolia japońska - Magnolia Kobus - Pochodzi z Japonii (i Korei), gdzie została nazwana od japońskiego słowa kobushi, które oznacza pięść i odnosi się do kształtu otwierających się pąków kwiatowych.

Pięknie pachnące kwiaty od spodu bladoróżowe przechodzące szybko w czystą biel. Jest to największa z popularnych magnolii o piramidalnej koronie, niskorozgałęziona. Kwiaty szerokootwarte, białe, ok. 10 -15 cm śr., IV/V. Kwitnie bardzo obficie jeszcze przed rozwojem liści.

Odmiana  bardzo odporna na niskie temperatury jednak najlepiej rośnie w zacisznych stanowiskach ( półcień lub pełne słońce).  Polecana do parków, zieleni miejskiej i dużych ogrodów.

Uprawa : Magnolie najlepiej będą rosły w glebie przepuszczalnej, próchnicznej, żyznej i lekko kwaśnej (pH 5 - 6). Jeśli ziemia w naszym ogrodzie jest gliniasta i ciężka, przed sadzeniem trzeba koniecznie przygotować ją odpowiednio, czyli rozluźnić (piaskiem, torfem).

 magnolia japońska

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top