Lilak węgierski bez josiki sadzonki

SKU:
Lilak węgierski bez josiki sadzonki to ciekawa odmiana lilaka wcześnie wchodzącego w okres kwitnienia. Kwiaty intensywnie pachnące, ciemnofiletowe - różowe zebrane w gęste wyprostowane wąskie wiechy ok 20 cm. Kwitnie bardzo obficie od połowy czerwca ( 3 tygodnie później niż lilak zwyczajny). Osiąga ok 3 m wysokości. Preferuje stanowiska słoneczne lub pół cień, tolerancyjny co do gleby, znosi okresową suszę jednak najlepiej rośnie na lekko wilgotnych stanowiskach, całkowicie mrozoodporny.
Nie wydaje odrostów korzeniowych przez co nie jest uciążliwy w pielęgnacji - nie rozrasta się niekontrolowanie jak lilak pospolity.Idealny na nieformowane żywopłoty kwitnące.
Cena: 15,00 zł

nowa produkcja jesień 2021r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

Lilak ( bez ) węgierski

Syringa josikaea

15 zł - sadzonka 70-90cm  

Lilak węgierski bez josiki  -ciekawa odmiana lilaka wcześnie wchodzącego w okres kwitnienia. Kwiaty intensywnie pachnące, ciemnofiletowe - różowe zebrane w gęste wyprostowane wąskie wiechy ok 20 cm.

Kwitnie bardzo obficie od połowy czerwca ( 3 tygodnie później niż lilak zwyczajny). Osiąga ok 3 m wysokości.

Preferuje stanowiska słoneczne lub pół cień, tolerancyjny co do gleby, znosi okresową suszę jednak najlepiej rośnie na lekko wilgotnych stanowiskach, całkowicie mrozoodporny.

Nie wydaje odrostów korzeniowych przez co nie jest uciążliwy w pielęgnacji  - nie rozrasta się niekontrolowanie jak lilak pospolity.

Idealny na nieformowane żywopłoty kwitnące.

lilak bez węgierski

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top