Kruszyna pospolita ( Szakłak ) sadzonki 10 x 1,70 zł

SKU: 100000
Kruszyna Pospolita szakłak sadzonki Frangula alnus . Kruszyna pospolita to krzew dorastający do 6 m wysokości. Występuje naturalnie w lasach na glebach wilgotnych. Kwiaty białe drobne lub kremowe ( roślina midodajna) . Kruszyna pospolita. Zakwita w trzeciej dekadzie maja i kwitnie do sierpnia. Jej wydajność miodowa wynosi około 80 kg z 1 ha. Owoce zebrane w grupy na pędach drobne najpierw zielone, później czerwone a dojrzałe granatowe ( trujące dla ludzi, chętnie zjadane przez ptaki) . Gałązki ciemnobrązowe z drobnymi brodawkami, kruche i delikatne - stąd nazwa. Cenny gatunek na rekultywacje biologiczne. Jest rośliną łatwą w uprawie o małych wymaganiach glebowych w pełni mrozoodporną. Kora kruszyny to cenny materiał zielarski.
Cena: 17,00 zł

Nowa produkcja jesień 2022 r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Kruszyna pospolita

Frangula alnus

Komplet 10 szt - 17 zł 

1,70 zł sadzonka  40-70 cm 

 

Kruszyna pospolita to krzew dorastający do 6 m wysokości. Występuje naturalnie w lasach na glebach wilgotnych.

Kwiaty białe drobne lub kremowe ( roślina midodajna). Kruszyna pospolita zakwita w trzeciej dekadzie maja i kwitnie do sierpnia.  Jej wydajność miodowa wynosi około 80 kg z 1 ha.

Owoce zebrane w grupy na pędach drobne najpierw zielone, później czerwone a dojrzałe granatowe ( trujące dla ludzi, chętnie zjadane przez ptaki) . Gałązki ciemnobrązowe z drobnymi brodawkami, kruche i delikatne - stąd nazwa. Cenny gatunek na rekultywacje biologiczne. Jest rośliną łatwą w uprawie o małych wymaganiach glebowych w pełni mrozoodporną. Kora kruszyny to cenny materiał zielarski.

[20130628%2520%25284%2529%2520SV%2520Bombus%2520hypnorum%2520on%2520Frangula%25202%255B5%255D.jpg]

 

 

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top