Jeżyna Bezkolcowa sadzonki 10 x 2,50 zł

SKU:
Jeżyna bezkolcowa sadzonki , sadzenie , uprawa. Plenna jeżyna bezkolcowa dojrzewająca od początku lipca aż do przymrozków odporna na choroby. Owoce są mało podatne na uszkodzenia, jędrne, smaczne i aromatyczne. Owoce są zazwyczaj średniej wielkości, czarne i błyszczące. Dojrzewają nierównomiernie i zbiór należy powtarzać co kilka dni, w zależności od pogody. Preferuje lekko kwaśne podłoże, wytrzymała na mróz . Krzewy sadzimy w formie szpaleru. Obecnie jeżyna bezkolcowa jest jednym z najchętniej uprawianych krzewów w przydomowych ogrodach i na działkach ze względu na niewielkie wymagania uprawowe tej rośliny. Docenia się także jej specyficzny słodkawo-kwaśny i lekko cierpki smak, dzięki któremu doskonale nadaje się to robienia win i przetworów. Znane są również właściwości lecznicze tego owocowego przysmaku. Jeżyna zawiera wysoką zawartość witaminy C i E i jest bogata w sole mineralne. Napary i soki z jeżyn wspomagają trawienie, działają oczyszczająco i dezynfekująco, zapobiegają biegunce i zaparciom oraz pomagają w walce z gorączką i kaszlem.

Jeżyna jest krzewem osiągającym wysokość do 2,5 m i silnie rozrastającym się, dlatego należy zagospodarować sporo miejsca na uprawę tej rośliny (rozstawa sadzenia od 0,50 do 1 m). Jeżyna preferuje stanowiska słoneczne i najlepiej osłonięte od wiatru.
Pędy jeżyny są łukowato wygięte lub pokładające się, więc konieczne jest stosowanie podpór albo krat (kraty mocuje się, jeżeli jeżyna rośnie przy ścianie albo płocie).
Jeżyna wymaga gleby żyznej, próchniczej, bogatej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. W czasie lata powinno się regularnie podlewać jeżynę, przy czym nie można dopuścić, żeby gleba była podmokła.
Jeżyna bezkolcowa, podobnie jak malina letnia, rośnie dwuetapowo: w pierwszym roku roślina wyrasta, natomiast w drugim roku obficie owocuje.
Cena: 25,00 zł

 

Jeżyna bezkolocowa 

komplet 10 szt - 25 zł

2,50 zł sadzonka  ok 30-40 cm 

 

Jeżyna bezkolcowa dojrzewająca od początku lipca aż do przymrozków odporna na choroby. Owoce są mało podatne na uszkodzenia, jędrne, smaczne i aromatyczne. Owoce są zazwyczaj  średniej wielkości, czarne i błyszczące. Dojrzewają nierównomiernie i zbiór należy powtarzać co kilka dni, w zależności od pogody. Proferuje lekko kwaśne podłoże, wytrzymała na mróz . Krzewy sadzimy w formie szpaleru.

Obecnie jeżyna bezkolcowa jest jednym z najchętniej uprawianych krzewów w przydomowych ogrodach i na działkach ze względu na niewielkie wymagania uprawowe tej rośliny. Docenia się także jej specyficzny słodkawo-kwaśny i lekko cierpki smak, dzięki któremu doskonale nadaje się to robienia win i przetworów. Znane są również właściwości lecznicze tego owocowego przysmaku. Jeżyna zawiera wysoką zawartość witaminy C i E i jest bogata w sole mineralne. Napary i soki z jeżyn wspomagają trawienie, działają oczyszczająco i dezynfekująco, zapobiegają biegunce i zaparciom oraz pomagają w walce z gorączką i kaszlem.

Jeżyna jest krzewem osiągającym wysokość do 2,5 m i silnie rozrastającym się, dlatego należy zagospodarować sporo miejsca na uprawę tej rośliny (rozstawa sadzenia od 0,50 do 1 m). Jeżyna preferuje stanowiska słoneczne i najlepiej osłonięte od wiatru. Pędy jeżyny są łukowato wygięte lub pokładające się, więc konieczne jest stosowanie podpór albo krat (kraty mocuje się, jeżeli jeżyna rośnie przy ścianie albo płocie). Jeżyna wymaga gleby żyznej, próchniczej, bogatej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. W czasie lata powinno się regularnie podlewać jeżynę, przy czym nie można dopuścić, żeby gleba była podmokła. Jeżyna bezkolcowa, podobnie jak malina letnia, rośnie dwuetapowo: w pierwszym roku roślina wyrasta, natomiast w drugim roku obficie owocuje. 

 jeżyna bezkolcowa sadzonki

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top