Jarząb pospolity jarzębina sadzonki 10 x 4 zł

SKU: 00029
Jarząb pospolity ( jarzębina ) sadzonki
Cena: 40,00 zł

 Realizacja jesień 2022r.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

 Jarząb pospolity ( Jarzębina)

  komplet 10 szt - 40 zł

4 zł sadzonka 70-90 cm

 Jarząb pospolity ( jarzębina ) tworzy niewielkie lub średniej wielkości drzewa do około 6-10 m wysokości, korona z wiekiem staje się coraz bardziej kulista. Zielone liście złożone są z około 9-15 listków, które są pojedynczo piłkowane. Liście na jesieni zmieniają barwę na żółtą, pomarańczową lub czerwoną. Drzewo to kwitnie od połowy maja do połowy czerwca i ma białe lub kremowe kwiaty, które zebrane są w gęste, owłosione podbaldachy o średnicy około 8-15 cm. Owoce jarzęba dojrzewają od lipca do października i mogą utrzymywać się na gałązkach nawet przez całą zimę. Owoce są małe, kuliste i mają około 7-10 mm średnicy. Zebrane są licznie w gęste, baldachowate owocostany i mają piękne, intensywne kolory: pomarańczowe lub czerwone. Owoce są główną ozdobą tej rośliny. Są także przysmakiem ptaków.

Jest to drzewo o niezwykłych walorach dekoracyjnych w czasie majowego kwitnienia później latem gdy dojrzewają owoce kontrastujące z zielenią liści i jesienią w czasie ich przebarwiania się - owoce utrzymują się po opadnięciu liści. Drzewo polecane do wykorzystania w zieleni osiedlowej z uwagi na niewielkie rozmiary koron.

Uprawa: jarząb pospolity nie ma szczególnych wymagań glebowych - możew być sadzony nawet na gruntach V klasy. Najlepiej się czuje na stanowiskach ciepłych i słonecznych, jednak poradzi sobie także w półcieniu. Jest to gatunek wytrzymały na mróz,  ma dość głęboki system korzeniowy jednak w czasie suchych i upalnych miesięcy należy go obficie podlewać. Jeśli chodzi o gleby, to jest to roślina bardzo tolerancyjna – może rosnąć nawet w podłożu piaszczystym i jałowym. Ale najlepiej posadzić go w żyznej, próchniczej glebie o lekko kwaśnym odczynie.

 

 jarzębina

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top