Jarząb Szwedzki czerwone korale na nalewki 5 x 6 zł

SKU:
Jarząb szwedzki sadzonki jest drzewem przypominającym jarzębinę zwyczajną. Obradza w owoce jeszcze obficiej niż jarząb pospolity. Jarząb szwedzki to niezwykle urodziwe drzewo liściaste, wabiące do ogrodu, w którym rośnie wiele gatunków ptaków. Liście latem zielone, jesienią przebarwiają się na szkarłatno czerwone. Kwiaty białe, owoce czerwone, kuliste zebrane w bardzo dekoracyjne baldachogrona, od jesieni aż do zimy utrzymują się na drzewie. Jarząb szwedzki charakteryzuje się zjawiskową, rozłożystą koroną liści i owocami o intensywnym kolorze. Owoce posiadają cenne właściwości zdrowotne są prawie kuliste, pomarańczowoczerwone, średnicy do 13 mm, dojrzewają we wrześniu, październiku. W przeciwieństwie do owoców jarzębiny pospolitej, w owocach jarzębu szweckiego nie ma goryczki, zatem świetnie nadają się na przetwory, musy owocowe oraz wina i nalewki. Mimo niezaprzeczalnych walorów smakowych i zdrowotnych owoców jarzęba szwedzkiego, najczęściej jest on zasadzany w celach dekoracyjnych. Ze względu na niesamowitą tolerancję na zanieczyszczenia, drzewo liściaste stanowi częstą ozdobę miast. Gatunek niewybredny, preferujący stanowiska słoneczne.
Cena: 30,00 zł

PROMOCYJNA PRZEDSPRZEDAŻ - REALIZACJA jesień 2023 r. 

Jarząb Szwedzki

Komplet 5 szt - 30 zł

6 zł sadzonka 60-90 cm

Jarząb szwedzki jest drzewem przypominającym jarzębinę zwyczajną. Obradza w owoce jeszcze obficiej niż jarząb pospolity. Jarząb szwedzki to niezwykle urodziwe drzewo liściaste, wabiące do ogrodu, w którym rośnie wiele gatunków ptaków. Liście latem zielone, jesienią przebarwiają się na szkarłatno czerwone. Kwiaty białe, owoce czerwone, kuliste zebrane w bardzo dekoracyjne baldachogrona, od jesieni aż do zimy utrzymują się na drzewie.

Jarząb szwedzki charakteryzuje się zjawiskową, rozłożystą koroną liści i owocami o intensywnym kolorze. Owoce posiadają cenne właściwości zdrowotne są prawie kuliste, pomarańczowoczerwone, średnicy do 13 mm, dojrzewają we wrześniu, październiku.  W przeciwieństwie do owoców jarzębiny pospolitej, w owocach jarzębu szweckiego nie ma goryczki, zatem świetnie nadają się na przetwory, musy owocowe oraz wina i nalewki.

Mimo niezaprzeczalnych walorów smakowych i zdrowotnych owoców jarzęba szwedzkiego, najczęściej jest on zasadzany w celach dekoracyjnych. Ze względu na niesamowitą tolerancję na zanieczyszczenia, drzewo liściaste stanowi częstą ozdobę miast. Gatunek niewybredny, preferujący stanowiska słoneczne.

jarząb szwedzki

Sprzedawane sadzonki

JARZAB SZWEDZKI

JARZAB SZWEDZKI CZERWONE KORALE

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top