Berberys thunberga Atropurpurea Czerwony czerwonolistny EXTRA DUŻE sadzonki sklep

SKU: 00009
Berberys Thunberga Atropurpurea czerwony czerwonolistny purpurowy sadzonki. Jest najbardziej cenionym gatunkiem berberysu na żywopłoty. Tworzy gęste, niewielkie krzewy, osiągające wysokość do ok 1,5 metra. Silnie rozgałęzia się od dołu, dzięki czemu ma gęsty, kulisty pokrój. Przez cały sezon jego liście mają kolor czerwony, jesienią do szkarłatnoczerwonego. Rośliny starsze kwitną bardzo obficie. Drobne, żółte kwiaty umieszczone na gałązkach pojedynczo lub po 2-4 w pączkach pojawiają się w okolicach czerwca. Odznaczają się charakterystycznym zapachem. W miejscu kwiatów tworzą się zielone, eliptyczne owoce, które jesienią przebarwiają się na intensywnie czerwony kolor i pozostają na krzewie często przez całą zimę, efektownie kontrastując z bielą śniegu.
Doskonale wygląda na skalniakach lub w małych grupach. Można z niego też tworzyć niskie swobodnie rosnące lub formowalne żywopłoty oraz szpalery. Nadaje się też do sadzenia pojedynczego. Udaje się na każdej glebie preferuje jednak gleby kwaśne, nie wymarza w mroźne zimy. Najlepiej udaje się w miejscu nasłonecznionym, w cieniu pozostaje zielony. Doskonale nadaje się na niskie żywopłoty formowane. uprawa sadzenie od 4 szt na mb. lub dwurzędowo 6 -8 szt.
Cena: 2,00 zł

 

Sadzonki gruntowe należy sadzić zawsze w uśpieniu roślin poza ich wzrostem - jesienią: październik - grudzień lub wiosną: marzec - kwiecień.

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta nawet w ofercie detalicznej.

 

Berberys czerwony

(Thunberga Atropurpurea)

2 zł - WYSOKOŚĆ KRZEWU 40-70 cm  -  2 letni

 
Berberys Thunberga Atropurpurea jest najbardziej cenionym gatunkiem berberysu żywopłotowego. Tworzy gęste, niewielkie krzewy, osiągające wysokość  1,5 metra. Silnie rozgałęzia się od dołu, dzięki czemu ma gęsty, kulisty pokrój. Przez cały sezon jego liście mają kolor czerwony, jesienią do szkarłatnoczerwonego. Rośliny starsze kwitną bardzo obficie. Drobne, żółte kwiaty umieszczone na gałązkach pojedynczo lub po 2-4 w pączkach pojawiają się w okolicach czerwca. Odznaczają się charakterystycznym zapachem. W miejscu kwiatów tworzą się zielone, eliptyczne owoce, które jesienią przebarwiają się na intensywnie czerwony kolor i pozostają na krzewie często przez całą zimę, efektownie kontrastując z bielą śniegu.
 Doskonale wygląda na skalniakach lub w małych grupach. Można z niego też tworzyć niskie swobodnie rosnące lub formowalne żywopłoty oraz szpalery. Nadaje się też do sadzenia pojedynczego. Udaje się na każdej glebie preferuje jednak gleby kwaśne, nie wymarza w mroźne zimy.
Najlepiej udaje się w miejscu nasłonecznionym, w cieniu pozostaje zielony. Doskonale nadaje się na niskie żywopłoty formowane

Sadzenie od 4 szt na mb. lub dwurzędowo 6 - 8 szt 3/3 lub 4/4 .

 

 

 WYSOKOŚĆ KRZEWU 45-90cm 

przycinane do wysyłki na dł. kartonu ( 80cm)

 

Posiadamy w ofercie

Akacja, Ałycza, Antypka, Aronia, Dzika róża Canina, Róża pomarszczona, Głóg, Dereń jadalny, Dąb czerwony, Rokitnik, Klon Ginalla, Pigwowiec, Wiąz szyp. Kosodrzewina, Sosna czarna, Świerk serbski, Świerk srebrny, Lilak pospolity, Tawuła w odm., Pęcherznica w odm, Tamaryszek, Forsycja, Krzewuszka, Jaśminowiec, Pięciornik, Berberys czerwony.

Opinie

piątek, 18 listopad 2016
Rośliny zgodne z opisem, bardzo solidnie zapakowany i szybka realizacja.100% satysfakcji. Gorąco polecam zakupy w tym sklepie.
Chandzia
piątek, 21 październik 2016
Sadzonki dorodne i duże, szybka dostawa, zakupy robiłam po raz drugi, szczerze polecam.
korab agnieszka
Top