Świdośliwa jajowata Amelanchier Ovalis ( smak borówki i aronii ) 10 x 3,80 zł zł

SKU:
Świdośliwa jajowata amelanchier ovalis to krzew osiągający do 2 m wysokości. Jest to gatunek europejski spokrewniony ze świdośliwami amerykańskimi ( olcholistną i kanadyjską ). Kwitnie w maju, kwiaty świdośliwy są bardzo liczne ozdobne białe z odcieniem różu zebrane w (do 12 cm) grona. Liście jesienią przebarwiają się na odcienie czerwieni i fioletu. Owoce świdośliwy mają słodki i soczysty miąższ podobny do borówki amerykańskiej stąd zwyczajowa nazwa borówka kanadyjska lub słodka aronia. Owoce są zebrane po kilka sztuk, mają kształt kulisty, kolor ciemnoróżowy z sinym nalotem. Owoce świdośliwy można jeść prosto z drzewka, a także robiąc z nich konfitury, dżemy, nalewki itp. Zbieramy je od połowy czerwca do połowy lipca owocuje już w 3 roku od posadzenia. Drobne, jadalne owoce świdośliwy są bardzo smaczne łączą w sobie smaki aronii i borówek amerykańskich. Krzew, lub niskie drzewo świetnie nadające się jako soliter lub do formowania luźnych żywopłotów, znosi warunki miejskie, dzięki czemu może pięknie ozdobić przestrzenie miejskie oraz parki. Polecana jest również do ogrodów przydomowych, sadzona zarówno pojedynczo, jak i w zestawieniach barwnych z innymi drzewami dekoracyjnymi. Świdośliwa jest łatwa w uprawie, dobrze rośnie i obficie owocuje nawet na mniej zasobnych i średnio żyznych glebach o odczynie najlepiej obojętnym. Nie lubi miejsc podmokłych. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest w pełni odporna na mrozy.
Cena: 38,00 zł

Sprzedawane rośliny z upraw polowych są zahartowane, mało wymagające i cechują się łątwą przyjmowalnością na nowy stanowisku.

Gwarantujemy najniższe ceny producenta w ofercie detalicznej.

 

Świdośliwa jajowata

Amelanchier ovalis

komplet 10 szt  - 38 zł

3,80 zł sadzonka 15-25 cm

 

Świdośliwa jajowata amelanchier ovalis to krzew osiągający do 2 m wysokości. Jest to gatunek europejski spokrewniony ze świdośliwami amerykańskimi ( olcholistną i kanadyjską ). Kwitnie w maju, kwiaty świdośliwy są bardzo liczne ozdobne białe z odcieniem różu zebrane w (do 12 cm) grona. Liście jesienią przebarwiają się na odcienie czerwieni i fioletu. 

Owoce świdośliwy mają słodki i soczysty miąższ podobny do borówki amerykańskiej stąd zwyczajowa nazwa borówka kanadyjska lub słodka aronia. Owoce są zebrane po kilka sztuk, mają kształt kulisty, kolor ciemnoróżowy z sinym nalotem. Owoce świdośliwy można jeść prosto z drzewka, a także robiąc z nich konfitury, dżemy, nalewki itp. Zbieramy je od połowy czerwca do połowy lipca owocuje już w 3 roku od posadzenia. Drobne, jadalne owoce świdośliwy są bardzo smaczne łączą w sobie smaki aronii i borówek amerykańskich.

Krzew, lub niskie drzewo świetnie nadające się jako soliter lub do formowania luźnych żywopłotów, znosi warunki miejskie, dzięki czemu może pięknie ozdobić przestrzenie miejskie oraz parki. Polecana jest również do ogrodów przydomowych, sadzona zarówno pojedynczo, jak i w zestawieniach barwnych z innymi drzewami dekoracyjnymi.

Świdośliwa jest łatwa w uprawie, dobrze rośnie i obficie owocuje nawet na mniej zasobnych i średnio żyznych glebach o odczynie najlepiej obojętnym. Nie lubi miejsc podmokłych. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest w pełni odporna na mrozy.

Swidosliwa

świdośliwa jajowata

świdośliwa sadzonki

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.
Top